Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Łabędzie z Moskwy

Tradycyjnie krótko przed świętami Bożego Narodzenia słynny Moscow City Ballet przyjedzie do Poznania. 17 grudnia w Sali Ziemi zaprezentuje "Jezioro łabędzie".

.
Fot. materiały prasowe

"Kunszt i precyzja na najwyższym poziomie. Pełna widownia i niekończące się owacje po występie to najlepsza ocena" - pisała na forum internetowym Magda, która widziała spektakl w wykonaniu Moscow City Ballet w Łodzi. Zuza z Wrocławia również nie szczędziła pochwał: "Cudowne, magiczne przedstawienie! Perfekcja w każdym calu, doskonała technika tańca połączona ze świetną grą aktorską. Słowa nie są w stanie tego opisać (...). Muzyka Piotra Czajkowskiego nie wymaga komentarza".

Moscow City Ballet to zespół tancerzy klasycznych. Założona przez choreografa Victora Smirnova-Golovanova grupa cieszy się uznaniem na całym świecie. - Staram się wybierać tancerzy z talentem, a nie tych, którzy przypadkowo trafili do teatru, żeby zarabiać pieniądze. Z tymi nie jest mi po drodze. Wymagam uczciwej i rzetelnej pracy, (...) a na scenie (...) umiejętności rozmawiania za pomocą tańca z widzem - w jednym z wywiadów powiedział założyciel formacji.

Grupa wystąpi w Polsce po raz dwusetny. W Poznaniu zaprezentuje najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego. "Jezioro łabędzie" to muzyczna opowieść o dziewczętach zaklętych w tytułowe ptaki.

mnl

  • "Jezioro łabędzie" w wykonaniu Moscow City Ballet
  • Sala Ziemi (MTP. ul. Głogowska 14)
  • 17.12, g. 17 i 20
  • bilety: od 125 zł