Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Jubileusz 1050-lecia biskupstwa z Il Divo

Słynny kwartet wokalny będzie gwiazdą plenerowego koncertu, który 22 czerwca zabrzmi na Ostrowie Tumskim. Występ Il Divo uświetni obchody  1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej - pierwszego biskupstwa w Polsce.

.
Il Divo, fot. materiały prasowe

Il Divo tworzy czterech śpiewaków: hiszpański baryton Carlos Marin, szwajcarski tenor Urs Toni Bühler, amerykański tenor David Miller oraz francuski tenor Sébastien Izambard. Wykorzystując talent oraz klasyczne techniki, prezentują popularne piosenki w symfoniczno-operowych aranżacjach.

Swobodnie poruszają się w bardzo popularnym gatunku muzycznym zwanym classical crossover, umiejętnie łącząc operę i muzykę klasyczną, i prezentując ją w nieco lżejszym wydaniu, dostępnym nie tylko dla koneserów. W ich repertuarze znajdują się także znane i popularne piosenki popowe czy musicalowe w symfoniczno-operowych aranżacjach. Na scenie występowali m.in. wspólnie z Celine Dion i Barbrą Streisand, z Toni Braxton zaśpiewali podczas otwarcia i zakończenia mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 roku. Sprzedali ponad 30 milionów płyt, które pokryły się złotem i platyną w 33 krajach. W maju do sprzedaży trafi najnowszy - ósmy już krążek w dorobku zespołu.

Występ Il Divo poprzedzi koncert z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej związanych z Poznaniem. Artyści zaprezentują utwory przywołujące odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz zwycięskie powstanie wielkopolskie. Do wspólnego śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych zaproszą publiczność. Utwory w nowych aranżacjach wykonają wraz z chórem i orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu.

oprac. sk

  • Koncert Il Divo
  • Ostrów Tumski
  • 22.06, g. 19.30
  • bilety wyprzedane
  • organizator: Archidiecezja Poznańska oraz agencja Prestige MJM