Nowy film Todda Haynesa "Carol" wchodzi do polskich kin 4 marca.
Nowy film Todda Haynesa "Carol" wchodzi do polskich kin 4 marca.
Najwięcej będzie debat i dyskusji, a tematem większości z nich - instytucja, która niemal zawsze rozpala emocje: Kościół. Jego relacje z państwem, język, stosunek do kultury, wolności słowa, a nawet do... przyrody. Jednak w projekcie #1050 czeka nas o wiele więcej.
Ukazał się właśnie wybór poezji jednego z najważniejszych współczesnych polskich poetów - Mariusza Grzebalskiego.
Najkrótszy miesiąc w roku kończy się koncertowo! Sprawdź!
O każdym z nich można mówić jako o legendzie polskiej muzyki. W marcu ubiegłego roku zespół SBB i Michał Urbaniak dali wspólny koncert w radiowej Trójce. Jesienią ukazała się płyta dokumentująca ten występ. 28 lutego artyści spotkają się w klubie Blue Note.
Krystyna Feldman urodziła się sto lat temu, 1 marca 1916 roku, we Lwowie. Życie spędziła w teatrze i na planie filmowym. A żyła intensywnie i nawet w "szewski poniedziałek", jak określała wolny dzień w teatrze, nie odpoczywała. Mówiła: "i tego dnia jest dużo do roboty. A to pisać trzeba, a to czytać, a to gdzieś pójść, a to to, a to tamto, a to owo".
Rozmowa z Robertem Mirzyńskim*, dyrektorem Centrum Turystyki Kulturowej "Trakt", o redefinicji Traktu Królewsko-Cesarskiego.
Już wkrótce ukaże się pierwsza płyta z cyklu "Rec.Poloniae", prezentująca dawną muzykę sakralną twórców związanych z Wielkopolską, we współczesnych odczytaniach kompozytorów muzyki elektronicznej.
"Młynarski obowiązkowo!" to unikalny projekt teatralny, łączący w sobie elementy koncertu i spektaklu. Nic dziwnego, skoro jego bohaterem jest bodaj najbardziej znany tekściarz w Polsce. Smaczku dodaje fakt, że sam pomysł spektaklu i jego scenariusz został rozpisany przez Mistrza we własnej osobie.
Spektakl "Endspiel" w reżyserii Jacoba Höhne teatru RambaZamba rozpocznie w najbliższą sobotę działalność Teatru Powszechnego w CK Zamek.
- To ciągle ten sam gitarowy zespół, ale jednocześnie w jakimś stopniu inny - pisał po premierze ostatniego wydawnictwa Happysad dla rockmagazyn.pl, Dominik Zawadzki. Grupa zagra w najbliższą sobotę na MTP.
Gra pozorów, najnowszy kryminał Joanny Opiat-Bojarskiej, to ósma książka w jej karierze i kolejny dowód na to, że ten gatunek literacki przeżywa w Polsce największy boom od niepamiętnych czasów. Nie dość, że półki księgarń wprost uginają się pod tego rodzaju literaturą, to jeszcze polscy autorzy nie pozostają w tyle i sami konstruują świetne fabuły.
Short Waves Festival już od 15 do 20 marca wypełni Poznań najciekawszymi krótkimi metrażami z całego świata. Wcześniej, bo już 1 marca, w Sali Wielkiej CK Zamek odbędzie się jego otwarcie, w trakcie którego widzowie obejrzą m.in. premierowy pokaz Krajowej Siódemki - podróż przez siedem przystanków, czyli najlepsze i najciekawsze krótkie filmu ostatniego roku, starannie wybrane przez kuratorkę sekcji Kaję Klimek.
Polska publiczność ich kocha - a oni ją ze wzajemnością. Zagrali w naszym kraju już kilka koncertów, w 2015 roku wystąpili gościnnie na Eska Music Awards. Twierdzą, że polscy fani to jedni z najlepszych na świecie. 28 lutego w Poznaniu wystąpi zespół Hurts.
Jenůfa Leoša Janáčka po 90 latach powraca na scenę Teatru Wielkiego w Poznaniu. Premiera 26 lutego.
Mela Koteluk to ulubienica polskiej publiczności. Na koncie ma muzyczne hity, nagrody i występy na największych festiwalach w Polsce. Podczas aktualnej trasy koncertowej promuje swój ostatni album "Migracje". W Poznaniu zagra w ramach Koncertowej Wiosny - 26 lutego w hali nr 2 MTP.
Piątkowy koncert Fismolla przypominał spotkanie w gronie przyjaciół. Dobra energia, kameralna atmosfera i niesamowicie ciepłe przyjęcie.
Pismo odgrywa w naszym codziennym życiu trudną do przecenienia rolę, służy nam bowiem między innymi do komunikowania czy utrwalania informacji. Co jednak się stanie, gdy zostanie swych podstawowych funkcji pozbawione? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy podczas wystawy "Nieczytelność: Konteksty pisma", którą od 23 lutego będzie można oglądać w galerii Art Stations.
- Potrzebujemy każdego wsparcia, aby zrealizować nasz cel i móc kontynuować to, co robimy już od ponad 20 lat - dzielić się z ludźmi naszą pasją, muzyką - apelują członkowie najbardziej znanej poznańskiej orkiestry barokowej. I zachęcają do finansowego wsparcia wydania ich najnowszej płyty z utworami Haendla.
- Każda zła książka w rękach dziecka i nastolatka wyrządza więcej szkody, niż zły człowiek - mówi prof. Grzegorz Leszczyński, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Warszawskim. 25 i 26 lutego w Poznaniu spotka się z czytelnikami - pod pretekstem swojej najnowszej książki "Wielkie małe książki. Lektury dzieci. I nie tylko".