Repertuar kin

(Wybierz)
19. Festiwal Filmów Azjatyckich Pięć Smaków
Alpy
Anioł stróż
Baby
Bałtyk
Beczka. Bierzemy odpowiedzialność
Bluey w kinie: Kolekcja pobawmy się w szefa kuchni
Bone Lake
British Film Festival 2025
Bugonia
Być kochaną
Casablanca
Chainsaw Man - The Movie: Reze Arc
Chopin, Chopin!
C'mon c'mon
Czarny telefon 2
Czas kruka
Diamenty
Dom dobry
Droga do Vermiglio
Dzielna Banda i tajemnica zaginionego wujka
Dzikość
Faust z Opery Wiedeńskiej
Flow
Follemente. W tym szaleństwie jest metoda
Franz Kafka
Funny Games
Gdyby nie Ty
Georgie ma się dobrze
Giselle (Paryska Opera Narodowa)
Głowa do wycierania
Good Boy
Harry Angel
Il Volo. Najnowszy koncert z Doliny Świątyń.
Iluzja 3
Jedna bitwa po drugiej
Kicia kocia ma braciszka
Koci Domek Gabi: Film
Kontinental '25
LARP. Miłość, trolle i inne questy
Listy z Wilczej
Lot nad kukułczym gniazdem
Miłość
Mysz-masz na Święta
Noc w zoo
O psie, który jeździł koleją 2
Okean Elzy: Stormwatch
Ostatni wiking (2025)
Paw zwyczajny
Piknik pod wiszącą skałą
Predator: Strefa zagrożenia
Przed wschodem słońca
Przypadkiem napisałam książkę
Psi patrol. Pieski ratują święta
Seks dla opornych
Siedmiu samurajów
Silver
Sirat
Sny o miłości
Super pies i kot łotr
Szkoda, że nareszcie
Ścieżki życia
Teściowie 3
Triumf serca
Tron: Ares
Tron we krwi
Uciekinier (2025)
Uwierz w Mikołaja 2
Velazquez i jego tajemnica
Wielkie ostrzeżenie
Wielkie piękno
Zwierzaki na zakręcie
Życie dla początkujących
Plakat filmu Rzeka (reż. Jennifer Peedom)

Rzeka (reż. Jennifer Peedom)

PRODUKCJA:
Australia
ROK PRODUKCJI:
2021
REŻYSERIA:
Jennifer Peedom

Spektakularny wizualnie film o roli rzek we współczesnym świecie, z narracją czytaną przez Willema Dafoe i muzyką m.in. Radiohead.

Rzeki od zawsze kształtowały Ziemię, przepływały przez kontynenty, rzeźbiły krajobraz, a także nasze potrzeby, kultury i sny. Te arterie świata są bogatym źródłem życia, bez którego człowiek, zwierzęta i rośliny szybko by wyginęły. Film jest spojrzeniem z lotu ptaka na związek ludzkości z rzekami. Zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni, pokazując je w niespotykanej skali i z niezwykłej perspektywy.

Oglądamy strumień zachwycających pod względem wizualnym obrazów z 39 krajów, autorstwa najlepszych fotografów przyrody (m.in. Yanna Arthusa-Bertranda), oddających hołd rzekom zasilającym naszą planetę. Zdjęcia z sześciu kontynentów, często w zwolnionym tempie, w tym spektakularne ujęcia satelitarne, ukazują teksturę wody, prędkość, z jaką się porusza, a także niebezpieczeństwa, nieprzewidywalność i ekscytujące piękno, które trudno dostrzec z normalnej perspektywy. Film dokumentuje też negatywny wpływ człowieka na ekosystem, związany z fragmentacją rzek i ich kontrolowaniem, a także skutki tych krótkowzrocznych prób rządzenia naturą.

Film, oparty na filozoficznych i naukowych danych, jest drugą częścią trylogii orkiestrowych filmów reżyserki Jennifer Peedom, których celem jest ukazanie relacji pomiędzy człowiekiem a naturą.

materiały dystrybutora: Against Gravity