Kultura w Poznaniu

Repertuar kin

Masz ci los!

Opis

Jeśli w grę wchodzą pieniądze, to nie ma sentymentów. Nawet do zmarłych. Czym może zakończyć się zjazd rodzinny w dniu pogrzebu ukochanego dziadka? "Masz ci los!" to nieobliczalna komedia twórców "Planety Singlii" i "Juliusza", która w ironiczno-groteskowy sposób pokazuje, co by było, gdyby szczęście uśmiechnęło się do człowieka ciut za późno.

Dziadek Józef (Mikołaj Grabowski) gra w Totallotka całe swoje życie, zawsze używając tych samych numerów i licząc na łut szczęścia. To jednak pojawia się dla niego za późno. Nestor rodu umiera, a jego ostatni, szczęśliwy, los zostaje pochowany w trumnie wraz z nim. Pogrzeb ściąga do rodzinnego domu córkę (Izabela Kuna) i syna (Rafał Rutkowski) nieboszczyka, a odczytanie testamentu i stypa zamieniają się w wyścig na śmierć i życie, gdy żałobnicy orientują się, że od wygranych pośmiertnie milionów dzielą ich trzy metry cmentarnej ziemi. Synowa (Sonia Bohosiewicz) i zięć (Robert Wabich) zmarłego prześcigają się w podstępach i manipulacjach, a wnuki (Wiktoria Kruszyńska i Michał Sikorski) próbują ugrać część wygranej
dla siebie. Po miliony chce sięgnąć jeszcze syn marnotrawny (Piotr Głowacki) i chciwy proboszcz (Marian Dziędziel). Kwestia podziału pieniędzy nie stanowi jednak jedynej przeszkody na drodze do rozkopania świeżego grobu - ukochana dziadka, sąsiadka Iwańska (Iwona Bielska), zrobi wszystko, by nie naruszać spokoju zmarłego. Szykuje się nieobliczalna stypa, której nie da się zapomnieć!

materiały dystrybutora: Kino Świat Sp. z o.o.

Szukaj opisu