Kultura w Poznaniu

Repertuar kin

Fantastyczny Matt Parey

Opis

Trudno sobie wyobrazić, jak polska kultura wyglądałaby dziś bez Macieja Parowskiego - redaktora odpowiedzialnego za rodzącą się sławę kilku pokoleń pisarzy polskiej fantastyki, współtwórcę jej złotego wieku.

Był cichym bohaterem drugiego planu, który wywarł ogromny wpływ na literacki rynek w naszym kraju. To on stał za sukcesami "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego czy nominowanej do Oscara "Katedry" Tomasza Bagińskiego.

Film dokumentalny "Fantastyczny Matt Parey" to próba sportretowania biografii i twórczości Macieja Parowskiego, a także uchwycenia fenomenu polskiej fantastyki. Zobaczymy w nim rozmowy z najbardziej znanymi autorami literatury science-fiction i fantasy, a także mnóstwo niepublikowanych dotąd archiwalnych materiałów. A do tego, za sprawą Matta Pareya, czyli komiksowego alter ego Parowskiego, będziemy mieli niepowtarzalną szansę przenieść się z czarno-białej peerelowskiej rzeczywistości do kolorowego świata fantazji i wyobraźni. Zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów będzie to fantastyczna podróż w czasie.

materiały dystrybutora: Telewizja Polska S.A.

Szukaj opisu