Kultura w Poznaniu

Repertuar kin

Braty

Opis

Hipnotyzujący czarno-biały film o dorastaniu osadzony w świecie deskorolki. Głównym bohaterem filmu jest Filip, który ma siedemnaście lat, stoi u progu dorosłości, ale to jeszcze dzieciak, który kocha jeździć na deskorolce. Od zawsze żyje w cieniu starszego brata, który jest dla niego mentorem, a teraz wprowadza go w dorosłość.

Bracia kilka miesięcy wcześniej stracili matkę i od tego momentu nic już nie jest takie samo. Obydwaj muszą bardzo szybko wydorośleć. Ich Ojciec, niegdyś świetny tata i mąż, to teraz ćpun, który pogrążony w żałobie i depresji zamyka się
w swoim pokoju i dzięki narkotykom jest w stanie zapomnieć o cierpieniu. Filip wierzy, że kiedyś silne więzy rodzinne wrócą i będzie pięknie jak dawniej. Ale czasu nie da się cofnąć, a życie intensywnie pcha do przodu.
Przedwcześnie zmuszeni do odpowiedzialności za samych siebie, Braty, próbują łapać ostatnie momenty fałszywej beztroski. Jeżdżą na deskorolce, włóczą się po przedmieściach, kręcą blanty, uprawiają seks w pierwszych sportowych samochodach, którymi później palą gumy w opuszczonych hangarach.

Nie zdają sobie sprawy, że niebawem czeka ich trudny egzamin z braterstwa.

Materiały dystrybutora:

Studio Munka

Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Szukaj opisu