Kultura w Poznaniu

Repertuar kin

Avatar (2009)

Opis

Nagrodzony Oscarem®, najbardziej kasowy film wszech czasów, AVATAR Jamesa Camerona z 2009 roku ponownie na dużym ekranie! Widzowie po raz kolejny będą mieli okazję przenieść się do roku 2154, by przemierzyć wszechświat ku odległej planecie Pandora, oglądając film
w najnowocześniejszej technologii projekcji 3D w standardzie 4K i dźwiękiem HDR.

Jest rok 2154. Jake Sully (Sam Worthington), były żołnierz piechoty morskiej przykuty do wózka inwalidzkiego, mimo swoich fizycznych ograniczeń pozostaje w głębi duszy wojownikiem. Zaciąga się na statek udający się do odległej o lata świetlne ludzkiej placówki na Pandorze, gdzie konsorcjum korporacji wydobywa rzadki minerał będący kluczem do rozwiązania kryzysu energetycznego na Ziemi. Ponieważ atmosfera Pandory jest toksyczna, stworzono Program Avatar, dzięki któremu świadomość człowieka-kontrolera łączy się z awatarem, zdalnie sterowanym ciałem biologicznym mogącym przetrwać w zabójczym powietrzu. Awatary są genetycznymi hybrydami powstałymi z połączenia ludzkiego DNA z DNA rdzennych mieszkańców Pandory - Na'vi.

Odrodzony w formie awatara Jake odzyskuje władzę w nogach. Dostaje misję infiltracji ludu Na'vi, który stał się główną przeszkodą w wydobyciu cennej rudy. Jednak po tym, jak piękna miejscowa kobieta imieniem Neytiri (Zoe Saldana) ratuje życie Jake'a, wszystko ulega zmianie. Jake zostaje przygarnięty przez jej klan i uczy się być jednym z Na'vi przechodząc testy siły i odwagi. W miarę jak pogłębia się relacja Jake'a z Neytiri, uczy się on szanować sposób życia jej ludu, aż w końcu zajmuje swoje miejsce w strukturze plemienia. Wkrótce bieg wydarzeń wciąga go w starcie cywilizacji. Jake staje przed ostatecznym sprawdzianem dowodząc w monumentalnej bitwie, która zadecyduje o losach całego świata.

materiały dystrybutora: The Walt Disney Company Polska

Szukaj opisu