Kultura w Poznaniu

Varia

opublikowano:

Teatr Polski ma nowego dyrektora. A kto w Muzycznym?

W Teatrze Polskim na stanowisku pozostanie urzędujący dyrektor Paweł Szkotak. 

Paweł Szkotak, fot. Archiwum Teatru Polskiego - grafika artykułu
Paweł Szkotak, fot. Archiwum Teatru Polskiego

Tak decyzję podjął w poniedziałek prezydent Ryszard Grobelny. Szkotak w ubiegłym tygodniu otrzymał rekomendację Komisji Konkursowej. Przeczytamy w niej m.in., że "w najwyższym stopniu spełnił określone przez komisję kryteria".

W Komisji Konkursowej zasiadali przedstawiciele miasta, Ministerstwa Kultury oraz środowiska teatralnego: m.in. wiceprezydent Poznania Dariusz Jaworski, Bożena Sawicka z Ministerstwa Kultury, Łukasz Chrzuszcz - aktor Teatru Polskiego i Aleksander Machalica - przedstawiciel poznańskiego oddziału ZASP.

W konkursie startowała także Agata Siwiak - teatrolog, kurator teatralny, ale to Pawła Szkotaka ostatecznie wskazała komisja.

Z wykształcenia - reżyser i psycholog kliniczny. Założyciel znanego poznańskiego Teatru Biuro Podróży (1988) oraz jego dyrektor do 2003 r. Od 2003 roku dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu.

Tymczasem trwa konkurs na dyrektora Teatru Muzycznego. Do udziału w nim zgłosiło się czterech kandydatów: Adam Banaszak, Daniel Kustosik, Dariusz Taraszkiewicz, Tadeusz Żmijewski. Wszyscy spełniają wymogi formalne. Posiedzenie komisji konkursowej z udziałem kandydatów odbędzie się 17 lipca.

Sylwia Klimek