Kultura w Poznaniu

Varia

opublikowano:

Kto jest wąchaczem, a kto krzykaczem?

Tłumy, tłumy i jeszcze raz tłumy. Taka jest co roku Noc Naukowców w Poznaniu. Nie zniechęcajcie się jednak, bo atrakcji jest tyle, że dla każdego wystarczy. Na niektóre, trzeba się jednak zarejestrować.

Noc Naukowców przyciąga co roku tłumy - grafika artykułu
Noc Naukowców przyciąga co roku tłumy

Wiedzieliście, jak buduje się okręt podwodny? To usiądźcie i posłuchajcie. Ale, ale - nie tak! Źle siedzicie! Nie ma rady - zanim posłuchacie o statkach podwodnych i fascynujących zjawiskach związanych z właściwościami płynów, dowiedzcie się, jak wygodnie siedzieć. O jednym i drugim opowiedzą podczas Nocy Naukowców studenci i naukowcy z Politechniki Poznańskiej. A to tylko ułamek atrakcji, bo swoje gmachy 28 września otwierają oprócz Politechniki także Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Instytut Chemii Bioorganicznej PAN.

Jeżeli lubicie krzyczeć, idźcie na konkurs krzykaczy. Tam zmierzą wasz krzyk i powiedzą, skąd się bierze i jak działa. Jeśli martwicie się o przyrodę, biegiem na wykład o tym, czy przyroda jest bezpieczna. Jeżeli nie potraficie się nigdzie ruszyć bez GPS-a, dowiedzcie się, jak on działa. A może "green box" i występ na żywo w telewizji? To również znajdziecie podczas tegorocznej Nocy Naukowców. Mało poważne? Co powiecie na to, żeby zostać dyrektorem wielkiej firmy logistycznej? Tej nocy wszystko jest możliwe.

A co dla małych dzieci? Bajki z różnych stron świata oraz projektowanie wioski Smerfów. A dla miłośników psów - wykład o tym, czy nasz ulubieniec jest czy nie jest typem wąchacza. Atrakcji nie zabraknie - na pewno znajdziecie coś, co was zainteresuje.

Jan Gładysiak

  • Poznańska Noc Naukowców
  • 28 września
  • Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Instytut Chemii Bioorganicznej PAN