Osoby i miejsca często zapomniane

Ośrodek Myśli i Czynu Fotograficznego Ciemnica powstał w 2015 roku. Głównym ideologiem i organizatorem jej działań jest Bogusław Biegowski, a ich uczestnikami: Yu Andriichuk, Filip Fornalik, Łukasz Kaczorowski, Dominik Paździor, Magdalena Siwek, Agata Skibińska, Matylda Weidner i Beata Zięba-Zaborek. - Jako aktywni uczestnicy Ośrodka, każdego dnia biorąc do rąk aparat analogowy wracamy do podstaw tworzenia. Tworzenia obrazu, który jest sposobem wyrażania myśli. Dzięki wspólnemu działaniu Stereo Poznań chcemy zwrócić szczególną uwagę na osoby i miejsca często zapomniane, które odgrywają nadal istotną rolę w poznańskiej tkance miejskiej - tłumaczą.
To m.in. pracownica piekarni i stróż na parkingu, który zauważa, że "pracuje na posterunku", a nie w "jakiejś budce". - Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważne są ciche zakamarki naszego miasta, ludzie oddani swojej pracy. Jak małe klatki filmu złożone w całość tworzą razem wyjątkową codzienność i przestrzeń - wyjaśniają dalej uczestnicy działań.
Ośrodek, który ich gromadzi nie jest szkołą. W związku z tym nie realizuje konkretnego programu edukacyjnego, a przekazywanie wiedzy i zdobywanie konkretnych umiejętności niezbędnych do wykonania fotografii odbywa się w trakcie realizacji autorskich lub zbiorowych pomysłów.
oprac. mnl
- wystawa Ośrodka Myśli i Działań Fotograficznych Ciemnica Stereo Poznań
- otwarcie: 1.02
- Fotoplastykon Poznański
- czynna do 31.03
- bilety: 2-20 zł