Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na szarym tle grafika profilu Leszka Możdżera. Dodatkowo nazwa festiwalu.

10. edycja Enter Enea Festival

21.08 – 23.08.2020

10. edycję Festiwalu przełożyliśmy na sierpień, by jak co roku móc spotkać się z międzynarodowym gronem inspirujących artystów i zaprosić jak największą publiczność na serię koncertów nad Jeziorem Strzeszyńskim. Choć w terminie późniejszym to z tą samą, ogromną przyjemnością zapraszamy naszą publiczność w dniach 21-23 sierpnia nad Jezioro Strzeszyńskie do spędzenia wspaniałych, jazzowych wieczorów w doborowym towarzystwie zaproszonych przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu - artystów.
W tej wyjątkowej, sierpniowej odsłonie Festiwalu na koncerty zapraszamy od piątku do niedzieli oraz informujemy, że wstęp jest biletowany, a wszystko odbywa się w atmosferze zgodnej z obowiązującym reżimem sanitarnym.
Tegoroczny program będzie łączył elementy podsumowań, aspektów "the best of" z programową świeżością i otwarciem na nowe, nieprezentowane wcześniej na scenie festiwalowej gatunki. Lista wykonawców zostanie ogłoszona już niebawem!
Enter Enea Festival promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością wynikającą z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez dyrektora artystycznego, Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.
Organizatorem Enter Enea Festival jest Fundacja "Europejskie Forum Sztuki", której prezesem i fundatorem jest Jerzy Gumny. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Poznań oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea, który zaprosi też festiwalowiczów i odwiedzających Strzeszynek do dedykowanej festiwalowi strefy relaksu nad taflą jeziora.

Rozkład wydarzeń i koncertów:

21-23.08 SZTUKI WIZUALNE / ABC GALLERY - Paweł Matyszewski TransplantacjePrzebarwienia

Piątek / 21.08

  • 19:00 Kasia Pietrzko Trio
  • 20:30 Lars Danielsson / Leszek Możdżer
  • 22:00 Andrei Kondakov Trio feat. Leszek Możdżer

Sobota / 22.08

  • 19:00 Michał Salamon Lion's Gate
  • 20:30 Kamil Piotrowicz Sextet
  • 22:00 Leszek Możdżer feat. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS

Niedziela / 23.08

  • 19:00 Isfar Sarabski / Leszek Możdżer
  • 20:30 Y-OTIS
  • 22:00 Mitch & Mitch

Bilety jednodniowy w cenie 110 zł (I pula).
Karnet 3-dniowy w cenie 270 zł (II pula).

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Zobacz enterfestival.pl/