Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na srodku brązowy pająk na dużym zielony liściu. Na górze duży zielony napis na białym tle. Na dole małe napisy.

Fascynujący świat pająków i skorpionów w Malcie

2020-06-06 ( sobota ) – 2020-08-31 ( poniedziałek )
10:00-20:00
Galeria Malta, ul. Maltańska1, Pznań, Online

Od soboty, 6 czerwca Malta gościć będzie największą wystawę pająków i skorpionów w Europie. Wśród atrakcji znajdą się rzadkie zwierzęta i interaktywne plansze dla dzieci. Egzotyczne okazy dostępne będą na wyciągnięcie ręki, a dla odważnych - nawet jeszcze bliżej.

Czarna wdowa, uważana za jednego z najbardziej jadowitych pająków na świecie, ptasznik goliat, największy przedstawiciel tego gatunku na ziemi, skorpiony i pajęczaki - na co dzień zamieszkują inne szerokości geograficzne, a już wkrótce wprowadzą się do Galerii Malta. Na powierzchni 1110 metrów kwadratowych będzie można podziwiać ponad 70 wyjątkowych okazów.

Podczas wystawy wszystkie zwierzęta znajdą się w warunkach zbliżonych jak najbardziej do naturalnych. Zamknięte, szklane terraria gwarantują bezpieczne oglądanie, pozwalając na filmowanie i fotografowanie okazów z bliskiej odległości bez żadnych ograniczeń. W asyście profesjonalnego przewodnika, o każdej pełnej godzinie, można będzie również potrzymać niegroźnego pająka na dłoni. Choć to propozycja dla prawdziwych śmiałków, to z pewnością pomoże przełamać stereotypy i fobie towarzyszące wizerunkowi tych wyjątkowych stworzeń. Doświadczeni opiekunowie, bez żadnych dodatkowych opłat, chętnie też podzielą się z odwiedzającymi przyrodniczymi ciekawostkami.

Wystawa jest przeznaczona dla każdego, niezależnie od wieku. Wśród wielu atrakcji znajdą się również m.in. ściana z magnesami, nawiązującymi kształtem i kolorem do zwierząt wystawowych, umożliwiającymi stworzenie własnych okazów, czy też wielkoformatowe plansze 3D - idealne jako tło niepowtarzalnych zdjęć.

Ekspozycję będzie można oglądać od soboty, 6 czerwca do końca sierpnia, w godzinach od 10:00 do 20:00, łącznie z niedzielami niehandlowymi.

Ceny biletów od poniedziałku do piątku wynoszą: 22 zł za bilet normalny, ulgowy - 18 zł, grupowy - 14 zł, rodzinny (2+2) - 62 zł; w sobotę i niedzielę: 25 zł za bilet normalny, ulgowy - 20 zł, grupowy* - 16 zł, rodzinny (2+2) - 75 zł.
*bilet grupowy dotyczy szkolnych grup zorganizowanych.

Zobacz www.galeriamalta.pl/