Kultura w Poznaniu

Kalendarium

baner

Jednym z istotnych punktów PAW jest Wystawa Końcoworoczna na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. POZNAŃ ART WEEK 2020 jest także sceną dla artystycznych debiutów oraz działań efemerycznych i inicjatyw tymczasowych.

PAW jest jedynym festiwalem artystycznym w stolicy Wielkopolski, który łączy ze sobą w jednym programie wydarzenia z pola sztuk wizualnych.

Poznań Art Week po raz pierwszy został zorganizowany na początku czerwca 2017 r. przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Fundację Rarytas oraz instytucje partnerskie - prywatne i publiczne galerie aktywne na polu sztuk wizualnych. Hasłem pierwszej edycji był "Retusz" odwołujące się do wzmacniania tego co wyblakłe i przywracania dawnej energii temu, co zapomniane.

Hasłem tegorocznej edycji Poznań Art Week jest "Remedium". To słowo wieloznaczne, które przywołują dzisiaj niemal wszystkie media na świecie. Poznań Art Week 2020 online wychodzi naprzeciw powstałym problemom na wiele różnych sposobów. T

Wydarzenia i Wystawy

_
opr.LT

z konfrontacji między twórcami i odbiorcami w ramach podsumowania aktywności dydaktycznych z ostatniego roku sprawiły, że Poznań Art Week stał się artystycznym świętem dla całego Poznania.

Zobacz poznanartweek.com