Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu postać w tańcu, zawieszona na taśmach, w tle widoczne skrzydła motyla.

Naturalion dookoła świata - spektakl baletowy dla dzieci

2023-11-28 ( wtorek )
09:30
Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź, ul. Petera Mansfelda 4 (wejście A)

Kategoria: Teatr Dziecko

Naturalion dookoła świata to spektaklowa kontynuacja widowisk "Naturalion" i "Naturalion ku Słońcu", które do tej pory zobaczyło już tysiące osób. Sceniczna opowieść po raz kolejny zaprosi widzów do wspólnej podróży po świecie przyrody, ale pokaże ją z innej niż poprzednicy strony. W spektaklu wystąpią uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu w towarzystwie zawodowych wykonawców.

Reżyserem spektaklu jest Anna Niedźwiedź, autorem muzyki do spektaklu jest poznański kompozytor Gabriel Kaczmarek.

Naturalion  dookoła Świata to niesamowita podróż po przyrodniczych krainach i siedliskach zwierząt. Egzotyczna muzyka, taniec i śpiew prowadzi widzów przez pustynie, morza, aż po lasy bambusowe.  Spektakl wprowadza dzieci w świat sztuki, ale w atrakcyjny dla nich sposób przekazuje informacje o ochronie przyrody.

  • Na scenie można zobaczyć oryginalne kostiumy i zaskakujące rekwizyty.
  • Po raz pierwszy podczas wystawienia tego widowiska na żywo będzie można usłyszeć znakomitą skrzypaczkę - Karolinę Sydorowicz.
  • Nowością będą też elementy fireshow w wykonaniu artystów cyrkowych.

WYMIAR EDUKACYJNY

  • Spektakl zwraca uwagę widzów m.in. na problem zagrożonych gatunków i ochronę przyrody. Wśród zwierząt zagrożonych wyginięciem zobaczymy m.in. ptaka kiwi czy białe tygrysy.
  • Albatros zaplątany w sieci bardzo wymownie pokazuje problem  ton śmieci, które codziennie trafiają do mórz, rzek i oceanów, zagrażając żyjącym tam zwierzętom.
  • Część spotkanych przez widzów zwierząt opowie językiem zapadających w pamięć melodii i śpiewu o swoich relacjach z człowiekiem.
  • Miejscem akcji są także lasy bambusowy i deszczowy, które w zastraszającym tempie znikają z powierzchni Ziemi.

Bilety (w zależności od miejsca i ulg): od 75 zł do 119 zł

Bilety dostępne w:

Zobacz www.cortique.pl