Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Część plakatu - na ciemno różowym tle czarny napis "Haga" w języku polskim i ukraińskim.

Spektakl w reżyserii Liubov Gorobiuk.

Haga to proces, który już się odbywa.

Dziesięciu skazanych najwyższych rosyjskich przywódców spędza czas w holenderskim więzieniu, zastanawiając się, na kogo zrzucić winę. Szojgu ze smutkiem wspomina, jak chodził z Putinem na ryby w tajdze, Simonjan - jak groziła Polsce bombą atomową, Patruszew wietrzy spisek, że USA zatruwa ich bronią biologiczną. W stołówce Surowikinowi brakuje parówki. Kowalczuk liczy na polityczne koneksje w Europie. Surkow pogodził się z sytuacją. Kadyrow martwi się o żony i limuzyny. A Putin widzi duchy.

Podczas przesłuchań zaczynają się wzajemnie zdradzać. Matwijenko pije z nudów. Prigożyn w więzieniu czuje się, jak w domu - nie jest tu po raz pierwszy. Proces rozpoczyna się, a przestępcy jeden po drugim tracą panowanie nad sobą.

Na kogo zrzucą winę za bombardowanie Ukrainy, masakry, deportacje dzieci, tortury i śmierć Ukraińców? Równolegle pojawiają się świadkowie tej strasznej wojny - rosyjscy żołnierze, którzy dopuszczali się okrucieństw, Ukraińcy, którzy stracili swoich bliskich...

Jaki będzie wyrok? - to zależy od widowni i ukraińskiej dziewczynki, która opowiada tę historię.

W nowym spektaklu "Haga", komedia, w której wczorajsi władcy świata stają się śmieszni i żałośni, w niezwykły sposób przeplata się z tragedią.

materiały: Teatr Polski w Poznaniu

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio: