Kultura w Poznaniu

Kalendarium

logotyp Sceny Roboczej

Laboratorium Praktyk Współtwórczych - spotkanie

16.05.2024
18:00

Laboratorium Praktyk Współtwórczych to cykl spotkań i dyskusji, podczas których będziemy wspólnie przyglądać się zapleczu działania instytucji kultury. Wraz z osobami uczestniczącymi spróbujemy wskazać najważniejsze problemy napotykane "za kulisami" działalności kulturalnej, a następnie - znaleźć dla nich potencjalne rozwiązania.

Spotkanie #2 Kim są ludzie za kulisami

Razem z Aleksandrą Boćkowską przyjrzymy się pracy rozmaitych osób wspólnie produkujących wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne. Zastanowimy się nad tym, w jaki sposób podkreślić i zadbać o ich podmiotowość.

Aleksandra Boćkowska - dziennikarka, redaktorka, reporterka. Współpracuje m.in. z "Dwutygodnikiem", "Wysokimi Obcasami Extra" i "Vogue". Autorka książek: To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL, Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL i Można wybierać. 4 czerwca 1989. W 2023 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazał jej głośny zbiór rozmów z osobami pracującymi w kulturze To wszystko nie robi się samo.

Spotkania w ramach Laboratorium Praktyk Współtwórczych mają charakter otwartej dyskusji. Każdy może przyczynić się do współtworzenia przyszłości instytucji kultury!

Dla kogo: osób pracujących w instytucjach, animujących i produkujących, a także dla wszystkich tych, których ciekawi przyszłość instytucji

Gdzie: Studio SCENA ROBOCZA (ul. Wroniecka 6)

Kiedy: 16 maja w godzinach 18:00-20:00

Za ile: wydarzenie bezpłatne

Zapisy: mailowo - bilety@scenarobocza.pl

Zobacz www.scenarobocza.pl