Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artystów.

Spektakl gościnny - Inteligenci

2023-06-18 ( niedziela )
17:30
Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18, Poznań

Kategoria: Teatr

Inteligenci to komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie, która w lekki, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć?
Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów.
"Inteligenci" w uniwersalny sposób pokazuje losy rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów ("prawak", "lewak", "narodowiec", "feministka") mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze - utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi.
"Inteligenci" - komedia teatralna 2022
Izabela Kuna, Wojciech Malajkat i Agata Kulesza tworzą w sztuce "Inteligenci" wyjątkowe role. Dzięki temu od samego początku wciągają nas w historię pełną emocji i humoru. Ten znakomity spektakl będziecie mogli zobaczyć w wielu miastach w całej Polsce. Polecamy zapoznać się z aktualnym repertuarem wydarzeń teatralnych, aby zawsze wiedzieć, co gramy w Waszej okolicy.

Autor: Marek Modzelewski
Reżyseria: Wojciech Malajkat

Obsada wymiennie:

  • Agata Kulesza/Magdalena Stużyńska
  • Izabela Kuna/Anita Sokołowska
  • Wojciech Malajkat
  • Maciej Łączyński/Maciej M. Tomaszewski

Bilety w cenach 140 i 160 zł (w zależności od miejsca).

Bilety dostępne w: