Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat wydarzenia.

Intermezzo - spektakl

2023-06-02 ( piątek )
19:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82

Kategoria: Teatr

Ponoć William Shakespeare powiedział: "Cały świat to scena, a ludzie na nim to tylko aktorzy. Każdy z nich wchodzi na scenę i znika".
Być może będzie śmiesznie, a możliwe, że jak w prawdziwym, idealnym teatrze - dramatycznie, gdzie w pozornie zgodnym i idyllicznym artystycznym świecie, każdy tylko czeka aż to ktoś inny zapomni tekstu - powinie mu się noga. Wszystko wskazuje na to, że artyści na scenę wejdą, by z niej w końcu zejść. Przypuszczalnie zrobią to o własnych siłach, choć niewykluczone, że ktoś im w tym pomoże lub zostaną wyprowadzeni siłą.
Prawdopodobnie tylko artyści zapadną głęboko w pamięć, a ta sztuka przeminie i znajdzie swoje zaszczytne miejsce w najgłębszych otchłaniach teatralnego grzęzawiska, widz zostanie wpuszczony w maliny, a jedyne co zapamięta to wypity kieliszek wina po jego zakończeniu.
Z przymrużeniem oka "Intermezzo" dedykowany jest wszystkim artystom, a w szczególności tym niespełnionym i mającym nieustanną nadzieję, że "ten następny" może wreszcie będzie ich numerem jeden.
Aktorzy Teatru Klucz są uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej "Przylesie" prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Tak. Ich przygoda z teatrem zaczęła się w 2006 roku, od pracowni teatralnej prowadzonej przez terapeutkę Hannę Rynowiecką i aktora Wojciecha Denekę. Od kilku lat grupa pracuje w Centrum Kultury ZAMEK. W 2022 roku opiekę artystyczną nad nią objął Janusz Orlik, tancerz, choreograf i pedagog tańca, do zespołu dołączyli zawodowi tancerze, zmianie uległa też nazwa teatru.
Janusz Orlik - absolwent warszawskiej szkoły baletowej; studiował w Bruckner Konservatorium Linz w Austrii. Autor spektakli "Exérèse monobloc", "a bliźniego swego jak siebie samego", "Live on stage", "Święto wiosny", "Mute", "Insight" (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszą choreografię przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014), "Koda (a tribute)" oraz "III Symfonia" (wyróżnienie w "Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego" organizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS). Od 2002 roku jest stałym członkiem zespołu Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Współpracował m.in.: z Joanną Leśnierowską, Nigelem Charnockiem, Rosalind Crisp, Isabelle Schad, Ugo Dehaesem, Olgą Cobos i Peterem Miką. Prowadzi szereg warsztatów choreograficznych w wielu placówkach edukacyjnych i ośrodkach kultury w kraju i zagranicą.

Bilety - 20 zł (u), 30 zł (n)

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl/