Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie mężczyzny oglądającego się przez ramię, jego twarz oświetla niebieskie światło.

Spektakl - Frankenstein

21.04.2023
19:00

"Była ponura listopadowa noc, deszcz posępnie bębnił o szyby, w których odbijały się błyskawice, nietypowe dla tej pory roku. Słuchając w zadumie wycia wiatru, zorientowałem się, że miarowy świst nie dobiega zza okna, lecz ze stołu, na którym leżał on... W blasku dopalającej się świecy dojrzałem jak otwierają się jego żółte, tępe oczy. Nie wiem, czy ktokolwiek na świecie zdołałby znieść widok tej potwornej twarzy. Nawet mumia na powrót zbudzona do życia nie byłaby ohydniejsza od tego nieszczęśnika. Potwór, którego stworzyłem dopuścił się okropnych zbrodni. Nie spocznę, dopóki go nie znajdę."

W pogoni za potworem dr Frankenstein zapuszcza się w najodleglejsze północne rubieże Europy. Na lodowatym pustkowiu przyjdzie mu stoczyć decydującą bitwę. Czy ruszając w morderczy pościg był świadom, że musi stawić czoła nie tylko potężnej sile fizycznej, ale również dylematom etycznym?

Los konfrontując tytułowego bohatera z odrażającym przeciwnikiem, zmusza go do odpowiedzi na pytania o naukową odpowiedzialność i granice człowieczeństwa.

To walka wewnętrzna, w której naprzeciw siebie stają pragnienie zemsty, potrzeba współczucia i konieczność naprawienia popełnionych błędów.

Więcej informacji nt. spektaklu na stronie Teatru U Przyjaciół

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Informacje o cenie biletów i możliwości ich nabycia i rezerwacji na stronie Teatru.

materiały: Teatr U Przyjaciół

Zobacz www.uprzyjaciol.pl/teatr/