Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artystów.

Spektakl gościnny - Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową

17.02.2023
20:00

Legendarna pasta o fanatyku wędkarstwa powraca w 2022 roku w formie spektaklu komediowego. W roli ekscentrycznej głowy rodziny Gałeckich ponownie Piotr Cyrwus!

W upalną czerwcową niedzielę Andrzej Gałecki przygotowuje się do obejrzenia transmisji telewizyjnej z Mistrzostw Świata w Łowieniu Metodą Gruntową. Z wielu powodów ten dzień okaże się przełomowy dla wszystkich domowników. W tle tragikomicznych wydarzeń rodzinnych będziemy śledzić konfrontacje polskiej reprezentacji wędkarskiej w Kazachstanie, mierzyć się z konfliktem pokoleniowym i problemem zapaści miast powiatowych.

Seria historii o fanatycznym wędkarzu miała swój początek w 2012 roku. Na fali popularności past, czyli krótkich opowiadań publikowanych w internecie, Malcolm XD opublikował tekst zatytułowany "Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa". Na przestrzeni lat historia Andrzeja Gałeckiego i jego rodziny stała się najpopularniejszą pastą w polskim internecie. W 2017 roku opowiadanie doczekało się krótkometrażowej adaptacji na Showmaxie, w której po raz pierwszy w wędkarza wcielił się Piotr Cyrwus.

Scenariusz i reżyseria: Michał Tylka

Czas trwania: około 100 minut

Obsada:

  • Piotr Cyrwus jako Andrzej Gałecki
  • Maja Barełkowska jako Wioletta Gałecka
  • Mikołaj Kubacki jako Jakub Gałecki
  • Łukasz Szczepanowski jako Patryk Gałecki
  • Zofia Bohosiewicz / Kamila Janik jako Justyna

Bilety w cenie 110 i 150 zł.

Bilety dostępne w: