Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artystów.

Spektakl gościnny - Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego

2023-02-04 ( sobota )
19:00
Aula Artis, (Collegium Da Vinci), ul. Kutrzeby 10, Poznań

Reżyseria: Derek Goldman
Scenariusz:  Clark Young and Derek Goldman
W roli Jana Karskiego: DAVID STRATHAIRN

Spektakl w języku angielskim z napisami w języku polskim i ukraińskim.

Wybitny aktor amerykański David Strathairn gra wielkiego Polaka.

Zapraszamy do Auli Artis na entuzjastycznie opisywany przez recenzentów monodram o kurierze Polskiego Państwa Podziemnego Janie Karskim.

Sztuka zaprasza widza do zgłębienia własnej duszy. Czy robimy wystarczająco dużo, żeby pomagać innym? A może jesteśmy bezduszni albo zbyt dużą uwagę przywiązujemy do tego, co nas dzieli? - to fragment recenzji z "Washington Post" po premierze sztuki przedstawiającej losy emisariusza polskiego państwa podziemnego. W rolę Karskiego wciela się David Strathairn nominowany do Oscara za film Good Night and Good Luck  (znany także z filmów Lincoln czy Nomadland). Rola aktora w przedstawieniu została oceniona przez krytyków jako wybitna. 

Monodram stawia pytania o  kondycję człowieka, o naszą postawę wobec przejawów zła, niesprawiedliwości, krzywdy. Mobilizuje do brania odpowiedzialności i zaangażowania w sprawy społeczne, a jego przesłanie jest bardzo aktualne w kontekście wojny w Ukrainie. 

Współautorem i reżyserem spektaklu jest Derek Goldman, wielokrotnie nagradzany reżyser teatralny i dramaturg. Wraz ze współscenarzystą Clarkiem Youngiem stworzyli monodram w Laboratory for Global Performance and Politics Uniwersytetu Georgetown, przy wsparciu Jan Karski Educational Foundation i Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.

Bilety w cenach 33-85 zł.

Bilety dostępne w: