Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat wydarzenia.

Spektakl gościnny - Inteligenci

2023-02-04 ( sobota )
18:30
Aula Artis, (Collegium Da Vinci), ul. Kutrzeby 10, Poznań

Inteligenci fabuła spektaklu

Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) to inteligencka para, mają długi staż, wychowują razem dwóch synów. Są postępowymi rodzicami, a przynajmniej za takich się uważają. Kiedy w dniu uroczystości rodzinnej okazuje się, że starszy chłopak może mieć związek z pobiciem czarnoskórego kolegi, wychodzą na jaw sekrety i urazy skrywane przez lata. Dawne romanse i niespełnione ambicje w podgrzanej atmosferze jednego dnia wypłyną na wierzch i już "nie uda się ich zamieść pod dywan".

 Autor sztuki Marek Modzelewski i reżyser Wojciech Malajkat sprawnie i z humorem opowiadają historię jednej rodziny, ale kontekst tej opowieści jest uniwersalny. To już nie tylko konflikt małżeński, czy pokoleniowy, to znana wszystkim wojna polsko-polska, która toczy się w czterech ścianach wielu domów. Używamy stereotypów, żeby porządkować świat. Ktoś jest "lewakiem", "prawakiem", "narodowcem", "wojującą feministką" a wszystkiemu i tak winni są "Żydzi, masoni i cykliści". Czy w świecie etykiet jest jeszcze miejsce na dialog? Jak wychowywać młode pokolenie? Jak wewnątrz rodziny zachować swoją tożsamość światopoglądową i nie oddalić się od siebie? Czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie?

Inteligenci obsada i twórcy

  • style="text-align: justify"Autor: Marek Modzelewski
  • style="text-align: justify"Reżyseria: Wojciech Malajkat
  • style="text-align: justify"Scenografia: Wojciech Stefaniak
  • style="text-align: justify"Obsada: Agata Kulesza, Izabela Kuna, Wojciech Malajkat, Maciej Łączyński/Maciej M. Tomaszewski (II rok Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie, debiut teatralny)

Bilety - 150 i 170 zł

Bilety dostępne w: