Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie ze spketaklu: trzech aktorów, jeden z nich gra na instrumencie przypominającym mandolinę, drugi trzyma drewnianą rzeźbę. Na stoliku pomiędzy dwoma aktorami stoją trzy drewniane rzeźby przedstawiające świętą rodzinę, za stolikiem stoi aktorka.

Spektakl z cyklu "Mój Mały Teatr przedstawia" - Nad Betlejem jasna gwiazda świeciła

18.12.2022
11:00

Nawiązując do polskich tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia i Nowego Roku, chcemy zawitać do Was z widowiskiem teatralnym, utkanym z baśniowych motywów oraz barwnych elementów tradycji. Wraz ze świecącą gwiazdą i ruchomą szopką zapraszamy do wspólnego świętowania tego wyjątkowego czasu! Dzieci będą miały okazję zapoznać się z dawną formą teatru, opartą o animację rzeźbami, wykonanymi z drewna przez aktora i reżysera Piotra Rogalińskiego. Piękne, ręcznie malowane figury wprowadzą nas w kolejne sceny z Aniołem, Maryją, Józefem i ich wędrówką do Betlejem.

Wyjątkowa scenografia nie ogranicza się jedynie do figur. Dawnym kolędom towarzyszy drewniana gwiazda, co się świeci i kręci, a dawnym pastorałkom szopka z pasterzami i pasterskimi zwierzętami, wykonana na wzór szopki krakowskiej.

Informacja o cenach biletów na stronie Teatru

materiały: Mój Teatr

Zobacz mojteatr.pl