Kultura w Poznaniu

Kalendarium

na bladoróżowym tle narysowane kolorowe kropki i balony, po lewej stronie narysowany siedzący pies, pośrodku informacje o wydarzeniu

Spektakl Słowik - z cyklu Dzieciaki na Piętrze

10.12.2022
16:00

spektakl "Słowik" Teatru Formalina (Akademia Sztuk Teatralnych, Wrocław)

Spektakl "Słowik" to historia o chińskim cesarzu Ming zamkniętym w swoim zimnym pałacu, który nigdy nie opuścił cesarstwa i całą wiedzę o świecie zdobywa z książek. Towarzyszą mu dwaj marszałkowie Ping i Pong, którymi cesarz rządzi - krzycząc na nich i ciągle ich poprawiając. Wydaje mu się, że tylko tak będzie w stanie utrzymać władzę. Wszystko zmienia się, kiedy marszałkowie zostają wysłani za bramy cesarstwa, aby przyprowadzić słowika, którego czysty, szczery śpiew sprawia, że ludzie zaczynają słuchać głosu swojego serca. Cesarz, mimo iż jest mu bardzo trudno, w wyniku spotkania ze słowikiem, zmienia się - wpuszcza do swojego cesarstwa kolory, śmiech i radość. Zaczyna słuchać głosu swojego serca i okazuje się, że tak jest znacznie lepiej - zdobywa uznanie w oczach swoich poddanych, zyskuje wyjątkowego przyjaciela i staje się szczęśliwszym człowiekiem.

Czas trwania: ok. 60 min

Spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat

Formalina to wrocławska grupa młodych artystów, którzy czerpią inspiracje z szeroko pojętego teatru formy, teatru ruchu i teatru lalek.

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Młynarczyk

Muzyka: Magdalena Gorwa

Obsada:

Marszałek Ping: Nina Janiak

Marszałek Pong: Aleksandra Habowska

Cesarz Ming: Jakub Ignasiak

Słowik: Adriana Paprocka

Scenografia: Gabriela Błaszyńska, Dżesika Zemsta

Lalka słowika: Alicja Helfojer

Produkcja: Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego Filia we Wrocławiu

bilety w cenie: cena regularna: 25 zł w przedsprzedaży 20 zł do 28.11.

Zobacz www.estrada.poznan.pl