Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęce dwóch osób na scenie czytających tekst, jedna osoba stoi, druga osoba siedzi na skrzynce.

Scena Czytana Online - Stalowy Wilk

22.11.2022
09:00

W domu dziecka w miasteczku o nazwie Ciemność mieszka Marika, dziewczyna odważnie wyrażająca swoje zdanie, przez niektórych postrzegana jako krnąbrna. Marzy o wolności, o życiu poza murami klasztoru, w którym ulokowana jest placówka i o bliskości natury, ponieważ - jak sama mówi - "pochodzi z lasu". Pewnego dnia w domu dziecka pojawia się Alicja. I choć początkowo dziewczynka zachowuje się w stosunku do kobiety nieufnie, rodzi się pomiędzy nimi nić porozumienia.

Tekst daje przestrzeń do dyskusji na temat poszanowania podmiotowości dziecka, możliwości realizowania przez dzieci swoich potrzeb, a także o tym, co dziś znaczy być, jako osoba dorosła, prawdziwym sojusznikiem i sojuszniczką dzieci.

Scena Czytana to projekt, w którym aktorzy w sposób performatywny czytają współczesne sztuki dla dzieci i młodzieży. W ostatnich latach czytania te przyjęły formę nagrań.

Centrum Sztuki Dziecka zaprasza do oglądania ich na platformie: online.csdpoznan.pl w zaproponowanych datach lub dowolnego innego dnia - dostęp możliwy jest 24h.

Wiek uczestników: od 12 lat

Informacja o cenach biletów na stronie CSD

materiały: Centrum Sztuki Dziecka