Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat wydarzenia.

Allegro agitate (utwór, który musi być wykonywany z niespokojną, udręczoną miną) - spektal

2022-11-16 ( środa )
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Przedstawienie o podróży w głąb siebie - przez przestrzeń duchową, ale i przez tę realną, geograficzną. Spędziliśmy bowiem, przemierzając świat, pewnie połowę naszego życia. Nie jest to sentymentalne wspominanie - staramy podzielić się tym, czego doświadczyliśmy: pokorą wobec świata, fascynacją i zachwytem odległymi kulturami, lecz także otwarciem na innych ludzi i ich dramaty. Poczuwamy się do braterstwa z biednymi i niesprawiedliwie traktowanymi obywatelami tego świata - w slumsach Caracas, na ulicach Hongkongu, w Rosji czy w Chile, nie mniej niż w Polsce. Jesteśmy robotnikami teatru i obywatelami świata. Taka filozofia. Budujemy nasze spektakle własnymi rękami. I o tym, co to właściwie znaczy również pragniemy opowiedzieć.
Oczywiście, chcemy też pośmiać się z widzami, bo to jedyny sposób na dystans do mrocznej i depresyjnej rzeczywistości...

Kreacja zespołowa Teatru Ósmego Dnia: Ewa Wójciak, Adam Borowski, Jacek Chmaj, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki
Muzyka: Sebastian Dembski
Współpraca: Iza Rudzka, Maciej Sierpień, Przemysław Mosiężny, Piotr Najrzał, Jacek Nowaczyk, Jakub Staskowiak

W spektaklu wykorzystano fragmenty wierszy Zbigniewa Herberta (z wydań Wydawnictwa a5) oraz fragment wiersza "Atlantyda" Wystana Audena w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.

Bilety - 35 (N) i 25 (U).

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz teatrosmegodnia.pl/