Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcia aktorów występujących w spektaklu i nazwa wydarzenia.

Spektakl gościnny - Inteligenci

22.10.2022
18:30

Spektakl wyprzedany!

Inteligenci to komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie, która w lekki, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć?

Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów.

"Inteligenci" w uniwersalny sposób pokazuje losy rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów ("prawak", "lewak", "narodowiec", "feministka") mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze - utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi.

"Inteligenci" - komedia teatralna 2022 Izabela Kuna, Wojciech Malajkat i Agata Kulesza tworzą w sztuce "Inteligenci" wyjątkowe role. Dzięki temu od samego początku wciągają nas w historię pełną emocji i humoru.

Autor: Marek Modzelewski

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Obsada:

  • Agata Kulesza/Magdalena Stużyńska
  • Izabela Kuna/Anita Sokołowska
  • Wojciech Malajkat
  • Maciej Łączyński/Maciej M. Tomaszewski (II rok Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie, debiut teatralny)

Bilety wyprzedane.

akt.sw