Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat wydarzenia.

25. Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej"

2022-10-06 ( czwartek ) – 2022-10-09 ( niedziela )
Teatr Nowy, ul. Dąbrowskiego 5

Kategoria: Teatr

Tegoroczna odsłona tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia obfituje w okazje do świętowania, i nie mamy tu na myśli wyłącznie przypadającej 9 października rocznicy urodzin królowej polskiej piosenki czy wspomnianego już ćwierćwiecza istnienia Festiwalu, lecz także obchody 50-lecia pracy artystycznej jego dyrektora artystycznego Jerzego Satanowskiego. Wyjątkowemu splotowi rocznicowo-muzycznych okoliczności towarzyszyć będą - jak co roku - intrygujące i świeże aranżacje Jacka Piskorza, wyśmienity zespół muzyczny i niepodrabialna, pełna charyzmy prowadząca - Magdalena Smalara. Zachęcamy zatem do uzupełnienia kalendarzy o festiwalową rozpiskę! Niewielką ściągę - zapowiedź nadchodzących wydarzeń - znajdą Państwo niżej...

Dzień 1
6 października 2022 | 19.00 | Teatr Nowy Poznań | Duża Scena 
Koncert finalistów festiwalu

Gratka dla niecierpliwych i wielka muzyczna rozgrzewka przed weekendem wypełnionym po brzegi piosenkami Agnieszki Osieckiej! Zapraszamy Państwa na pierwsze spotkanie z finalistami tegorocznej odsłony Festiwalu i Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego. Mają za sobą trudne eliminacje i pełen wyzwań etap warsztatowy w Sopocie - teraz pozostało im już "tylko" zawojowanie serc poznańskiej publiczności nowymi pomysłami na najpiękniejsze teksty Osieckiej. 

Dzień 2

7 października 2022 | 19.00 | Teatr Nowy Poznań | Duża Scena Koncert finalistów z udziałem Jury oraz ZAGRAJMY W OSIECKĄ - recital Julii Miki, zwyciężczyni 24. edycji Festiwalu

Piątkowy wieczór w Teatrze Nowym dostarczy Państwu jeszcze większych festiwalowych emocji: finaliści zaprezentują po dwie piosenki przed Jury, złożonym jak zwykle z pierwszoligowych przedstawicieli polskiego świata sztuki. Na oficjalny werdykt tego szacownego grona będzie trzeba poczekać do sobotniej Gali Finałowej, ale gwarantujemy Państwu za to wyjątkowe muzyczne towarzystwo zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Festiwalu - Julii Miki, która wróci na Dużą Scenę z recitalem przygotowanym pod opieką reżyserską Heleny Urbańskiej, by raz jeszcze zachwycić słuchaczy swoimi interpretacjami twórczości patronki Festiwalu.

Dzień 3
8 października 2022 | 19.00 | Teatr Nowy Poznań | Duża Scena 
Jubileuszowa Gala Finałowa oraz koncert zespołu Bibobit

Tego dnia na scenie pojawi się jeden z najważniejszych rekwizytów festiwalowych - koperta z werdyktem Jury. Nim jednak dojdzie do jej oficjalnego otwarcia, finaliści Konkursu zaprezentują zgromadzonej w Teatrze publiczności po jednej piosence Agnieszki Osieckiej na rozbudzenie muzycznego apetytu, który - po oficjalnym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród oraz wyróżnień, w tym Głównej Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Dzień 4
9 października 2022 | 17.00 i 20.00 | Teatr Nowy Poznań | Duża Scena 
Premiera spektaklu ZAŚPIEWAJ RAZ, ZATAŃCZ RAZ z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Jerzego Satanowskiego
Spektakl o godz. 17.00 
Spektakl o godz. 20.00 

Ostatni wieczór naszego wielkiego muzycznego przedsięwzięcia poświęcimy postaci związanej z Teatrem Nowym od lat 70. XX wieku. Jerzy Satanowski, kompozytor, dyrektor artystyczny Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ i reżyser cenionych przez wielkopolską publiczność przedstawień muzycznych, zaprasza Państwa na wyjątkowe spotkanie: premierę spektaklu ZAŚPIEWAJ RAZ, ZATAŃCZ RAZ! 

Bilety od 60 do 120 zł.

Więcej informacji

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz https://teatrnowy.pl/