Program:
Agnieszka Radwan - Stefańska
- ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sosnowcu w klasie fortepianu. Następnie kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem Zofii Wiekierek oraz w Państwowym Liceum Muzycznym w klasie organów Aleksandry Gawlik, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. W 2006 ukończyła z wyróżnieniem studia z zakresu gry na organach pod kierunkiem Joachima Grubicha w krakowskiej Akademii Muzycznej, w 2009 - podyplomowe studia zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą, prowadzonych przez wybitnych organistów oraz klawesynistów. Dwukrotnie była stypendystką programu Fugato, organizującego organowe kursy mistrzowskie w Bad-Homburg (Niemcy). W 2006 otrzymała stypendium International Summer School w Dartington (Anglia), dzęki czemu kształciła się w klasie mistrzowskiej Davida Titteringtona - organy (Royal Academy, Londyn) oraz Colina Tilney'a - klawesyn (Kanada).
Jest laureatką IV miejsca Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Organów w Częstochowie (2000) oraz III miejsca na XIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii (2002), gdzie również uzyskała wyróżnienie i specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Mariana Sawy.
Agnieszka Radwan-Stefańska koncertuje podczas krajowych i zagranicznych fetiwali organowych; występuje również ze swoim mężem, organistą Markiem Stefańskim. Współpracuje jako akompaniator z wieloma solistami, zespołami kameralnymi oraz chórami. W 2003 brała udział w światowym prawykonaniu kompozycji Tadeusza Machla na troje organów w Leżajsku.
Pracuje w Dziale Promocji Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
_
Marek Stefański - wirtuoz organów, profesor zwyczajny sztuk muzycznych, pedagog i animator życia muzycznego. Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej.
Urodzony w Rzeszowie, ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Joachima Grubicha, otrzymując w 1994 dyplom z wyróżnieniem. Działalność koncertową rozpoczął na początku studiów w Akademii Muzycznej, odbywając dwukrotnie jako organista-solista wraz z Krakowskim Akademickim Chórem Organum tournée koncertowe obejmujące większość krajów europejskich. Zwieńczone sukcesami koncerty podczas międzynarodowych festiwali muzyki sakralnej i organowej oraz uzyskane nagrody (m.in. I nagroda w ramach European Forum d'Art Sacre) otworzyły mu drogę do udziału w większości polskich i zagranicznych festiwali muzycznych.
We wrześniu 2022 otrzymał tytuł profesora zwyczajnego sztuk muzycznych.
organizator: Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary www.farapoznanska.pl
Wsparcie finansoweENEA Operator
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera
Zobacz www.farapoznanska.pl/sko2025/