Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie zrobione w trakcie spektaklu.

Narodowy Balet Ukrainy Virski

2022-10-19 ( środa )
19:00
Aula Artis, (Collegium Da Vinci), ul. Kutrzeby 10, Poznań

Narodowy Balet Ukrainy Virski swoje korzenie datuje na 1937 r, kiedy to dwóch wspaniałych tancerzy: Pavlo Virski i Nikola Bolotov założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego. Rozwój zespołu był bardzo dynamiczny, droga do światowej sławy była stosunkowo niedługa. Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję i piękno Ukrainy, łączyły folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym, zostały szybko zauważone i docenione na świecie, czego efektem były liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia.

Narodowy Balet Ukrainy "'Virski" odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach, każdy ich występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości, humoru i zadumy, zawsze na najwyższym niedoścignionym poziomie. Prasa światowa bardzo komentowała ich występy w samych superlatywach i krótko : ,, MISTRZOSTWO'', "'NIESAMOWITE"', ,,REWELACYJNE". W stałym programie zespołu są wspaniałe, niedoścignione choreografie ludowych tańców: "'Hopak'', "'My z Ukrainy'', "'Sestry'', "'Lalki'' i wiele innych układów, które zawsze wzbudzają podziw i euforię widzów.

Od 1980 roku dyrektorem Narodowego Baletu Ukrainy VIRSKI został wspaniały artysta p. Myroslav Vantuch i pełni tę funkcję z wielkimi sukcesami do dnia dzisiejszego. W 1991 roku powołał do życia przy zespole szkołę baletową dla dzieci, czego efektem są ci wspaniali artyści uczący się z pokolenia na pokolenie od najlepszych.

Bilety w cenie 140 zł.

Bilety dostępne w: