Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie artystów biorących udział w spektaklu.

Spektakl gościnny - La Bombe

2022-10-17 ( poniedziałek )
20:00
Aula Artis, (Collegium Da Vinci), ul. Kutrzeby 10, Poznań

Spektakl "La Bombe" to francuska sztuka z błyskotliwym, ciętym dialogiem. To historia małżeństwa poszukującego z ogromnym zaangażowaniem nowej siły i energii, która wzmocniłaby ich związek, choć dotychczas wszystkie teorie zawiodły. Dają sobie kolejną szansę i postanawiają podczas urlopu na malowniczej Korsyce odnaleźć iskrę do dawnej płomiennej miłości.

Towarzyszy temu przyjaciel rodziny, który pod maską przebojowego uwodziciela kryje swoje niepewności i porażki. Zawsze można na niego liczyć, zawsze służy wsparciem i dodaje otuchy. Dynamiczne wydarzenia nabierają rozmachu wraz z pojawieniem się młodziutkiej opiekunki do dzieci. Zaczyna się intryga pełna niedomówień i sytuacji zdominowanych przez podejrzliwość głównej bohaterki przeżywającej baby blues - wybuchowej i chorobliwie zazdrosnej. Do tego dochodzą gesty serdeczności i ciepłych uczuć pełnej wdzięku i naturalności zjawiskowej Sam, które nie zawsze bywają dobrze interpretowane.

La Bombe to historia nieobojętna i wiarygodna, która może dotyczyć wielu z nas. La Bombe to śmiech przez łzy, poczucie bezsilności i eksplozja radości naszych bohaterów. Chęć zaistnienia jako lepsza wersja samego siebie i niespodziewany wpływ epizodu sprzed lat na przyszłość.
Wszystko to ze szczęśliwym zakończeniem w oprawie z pobudzającą zmysły wyśmienitą grą aktorską i francuską muzyką w tle korsykańskiego zachodzącego słońca.

Obsada (zamiennie):

  • Caroline: Anna Czartoryska - Niemczycka/ Katarzyna Glinka/ Sylwia Juszczak-Krawczyk
  • Sam: Karolina Sawka/ Maria Wieczorek
  • Stephane: Sambor Czarnota/ Radosław Pazura/ Mikołaj Krawczyk
  • Alban: Wojciech Błach/ Michał Rolnicki

Autor: Carole Greep
Reżyseria: Sambor Czarnota

_

Bilety w cenach 120-150 zł (w zależności od miejsca).

Bilety dostępne w: