Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie.

Koncert w ramach cyklu Solo na Szelągu - João de Sousa

2022-07-22 ( piątek )
Ogród Szeląg, ul. Ugory 97, Poznań

I dobrnięto w Ogrodzie Pełnym Kultury do nr. 42.

João de Sousa - od 2006 roku mieszka i tworzy w Polsce. Ceniony wokalista, gitarzysta i kompozytor. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami - jazzem, world music czy muzyką alternatywną, swobodnie oddalają go od fado. Inspiracji poszukuje wszędzie - w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae - przekształcając ich elementy na własny muzyczny język.
Współpracował, m.in.: z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, czy z Arielem Ramirezem.

João de Sousa ma na swoim koncie trzy autorskie płyty. Jego piosenki znalazły się również na radiowej płycie "RAM Cafe vol. 7" oraz w albumie "Siesta vol. 11" Marcina Kydryńskiego. W roku 2021 ukazał się najnowszy album artysty: Furacão [Huragan]. Furacão jest płytą, na której João de Sousa objawia lżejszą i bardziej roztańczoną część swej osobowości, nie rezygnując w żadnej mierze ze szczerości, która cechuje całą jego artystyczną twórczość.

Podczas solowego koncertu na Szelągu João de Sousa zaprezentuje utwory zarówno z albumu "Furacão", jak i z albumu "Fado" nagranego z Bastarda Trio. Ale to nie wszystko - pojawi się też kilka niespodzianek przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy wieczór.

Wstęp wolny.