Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Warsztaty odbędą się zarówno 16.07. jak i 6.08. 2022 r.

Kreatywne warsztaty ekologiczne dla dzieci

2022-07-16 ( sobota )
Ognisko na Fyrtlu - os. B.Chrobrego 105

W czasie letnich wakacji dla dzieci mieszkających na poznańskim Piątkowie i w okolicy odbędą się bezpłatne kreatywne warsztaty ekologiczne. 16 lipca oraz 6 sierpnia najmłodsi będą mieli okazję poznać Batermana - maskotkę Zakładu Zagospodarowania Odpadów, który opowie o prawidłowej segregacji - oraz zasiać do donic własne łąki kwietne wspierające miejską bioróżnorodność.

Nasionka i inne materiały ufundował deweloper ROBYG, który wspólnie z Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód organizuje wydarzenie. W programie warsztatów m.in.: - Porozmawiajmy o odpadach - Ćwiczenia z prawidłowej segregacji odpadów - Krótki film edukacyjny - Warsztaty z aktywnym udziałem dzieci związane z sadzeniem nasionek łąk kwietnych w doniczkach z wykorzystaniem ziemi kompostowej - Spotkanie z maskotką ZZO "Batermanem" - Upominki dla dzieci Niezbędne narzędzia, doniczki, ziemia oraz materiały do ozdobienia doniczek zostaną dostarczone uczestnikom warsztatów przez organizatorów. Więcej szczegółów dotyczących warsztatów:

Terminy [warsztaty tożsame]: 16 lipca na godz. 10:00, 6 sierpnia na godz. 10:00 - w razie większej ilości zgłoszeń zostaną zorganizowane dodatkowe grupy o godz. 11:30 

Zgłoszenia za pomocą formularza: https://forms.gle/Ecg2Tjy1AtPRFrpA8 

Dla dzieci w wieku 5-10 lat (młodsze dzieci muszą być z opiekunami) - Udział w warsztatach jest bezpłatny - Na miejscu będą dostępne napoje - organizator w duchu ekologicznym zachęca do przyniesienia własnych kubków.

Zobacz https://www.facebook.com/events/439177254704918