Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat wydarzenia.

Letnie Przesilenia Artystyczne - cykl imprez prezentujących sztukę improwizacji teatralnej

2022-06-29 ( środa ) – 2022-08-24 ( środa )
Wiraż Pub, plac Bernardyński 2

Kategoria: Inne

Letnie Przesilenia Artystyczne to cykliczne spotkania ze sztuką, mniej lub bardziej, improwizowaną. Każde wydarzenie składa się z występu teatru improwizowanego oraz grupy reprezentującej inną formę sztuki, która specjalnie na rzecz LPA postara się wprowadzić w swój pokaz elementy impro. Będziemy się spotykać co drugą środę o 19:00 w Wiraż Pubie przy Placu Bernadyńskim.

LPA to inicjatywa stworzona przez lokalnych artystów, by promować sztukę i kulturę w Poznaniu. Jako improwizatorzy skupiamy się szczególnie na sztuce improwizacji teatralnej, ale na scenie LPA pojawi się również wiele innych artystów. Wejście na wydarzenia jest , ale zachęcamy aby wspierać naszą inicjatywę poprzez zasilanie naszego kapelusza podczas spotkań LPA lub wsparcia naszej zbiórki : Wejście na wydarzenie jest darmowe, ale zachęcamy do wspierania nas poprzez wrzutkę do kapelusza podczas wieczoru lub poprzez naszą zbiórkę https://wspieram.to/lpa Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na promocję wydarzenia i dalszy rozwój przedsięwzięcia.

Czym jest improwizacja teatralna?

To forma tworzenia spektakli na żywo. Aktorzy nie posługują się żadnym scenariuszem, a podstawą powstania spektaklu jest sugestia publiczności. To sprawia, że każdy występ impro jest wyjątkowy i unikatowy - wszystko co dzieje się na scenie, dzieje się na niej po raz pierwszy i po raz ostatni.

Program wydarzeń:

29.06 - Niestworzone Poematy + Improwizowany Slam Poetycki https://fb.me/e/1KXfBfe6X

13.07 - Improwizowany Bandersnatch + Performance Misia Żurek https://fb.me/e/4L7499DUj

27.07 - Spektakl Improwizowany Taksówkarz + Występ Iluzjonistów: Piotr Malanowski & Armand Górny

https://fb.me/e/69vRBAVg4

10.08 - Musical Improwizowany + band muzyczny The Wild Page

https://fb.me/e/4DlbaXCGC

24.08 - Show Zamknięcia - Organizatorzy LPA + StandUp

https://fb.me/e/2uHKEwQBO

Wstęp wolny.

Więcej informacji

opr.sw