Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat wydarzenia.

Farba - koncert

2022-07-14 ( czwartek )
20:00
Plaża Wilda, ul. Piastowska 71

Dlaczego Farba? Na jednym z pierwszych koncertów, gdzie przed ich występem sponsor imprezy rozrzucił do publiczności saszetki z farbą do włosów, większość z nich popękała, farba rozprysnęła się na scenie i pod nią. Grupa, wchodząc na koncert bez nazwy, zeszła ze sceny już jako Farba!
W 2001 roku, po niespełna roku współpracy, Farba przeszła pomyślnie eliminacje do 38 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kategorii Debiuty. Zagrali jeden z pierwszych stworzonych przez siebie utworów, pod tytułem "Czy nigdy więcej" (Nigdy więcej). Występ zaowocował wydaniem debiutanckiego albumu grupy pod tytułem "Muszę krzyczeć !", który ukazał nakładem firmy Sony Music Polska w 2003 roku.
Wielkim sukcesem okazał się być singiel promujący płytę, utwór "Chcę tu zostać", który stał się przebojem w większości regionalnych rozgłośniach radiowych i gościł na 1 miejscu wielu list przebojów. Drugi singiel z tej płyty "A jeśli to nieprawda?" znalazł się na składance TVP1 Polskie Przeboje Jedynki vol.5. Trzecim singlem z debiutanckiej płyty Farba został numer "Daleko", do którego teledysk został nakręcony w USA (Chicago), gdzie grupa zagrała na festiwalu "Destination Chicago", swój pierwszy zagraniczny koncert. FARBA była gościem wielu programów telewizyjnych, między innymi "Rower Błażeja", "Kawa czy Herbata", "Teleexpress", "Ferie z jedynką" (TVP1), "Pytanie na Śniadanie" (TVP2), "Strefa P" (TV4), "Muzyczne Listy" (TV4), "Hit Mania" (POLSAT), "Muzyczna Winda" (POLSAT), "Kuba Wojewódzki" oraz koncertowała w tak prestiżowych miejscach jak Sala Kongresowa w Warszawie czy Opera Leśna w Sopocie.
Główna działalność grupy to koncerty. Farba na scenie tworzy wspaniałe show dla publiczności, a także potrafi wciągnąć widzów do zabawy Na każdym występie Farby, oprócz charyzmatycznego głosu wokalistki, można także usłyszeć rozśpiewaną i rozbawioną publiczność.
wstęp wolny

opr.sw