Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie.

Art Fraction Foundation i Teatr Animacji zapraszają na:

najbardziej radosny, najfajniejszy i najmocniej integrujący festiwal sztuki dla najnajmłodszych, czyli dzieci od 0 do 5 lat. Po pięknych, twórczych i kreatywnych spotkaniach w zeszłym roku, pragniemy kontynuować działania pod nazwą Festiwal Najmłodszych i znowu spotkać się z Wami na początku wakacji, by wspólnie cieszyć się sztuką. W tym roku chcemy skupić się na doświadczaniu bliskości oraz poszukiwaniu wspólnych dróg do bycia razem - w rodzinie, w społeczności, z rówieśnikami.

Tegoroczny program tworzymy w wyjątkowym, międzynarodowym zespole składającym się ze specjalistek i specjalistów działających w obszarze sztuki dla dzieci, pochodzących z Polski, Białorusi i Ukrainy. 

Wśród wydarzeń drugiej edycji Festiwalu Najmłodszych, znajdą się spektakle z Norwegii (Riverso z Open Window Theatre), Francji (GraFeet od Compagnie de danse Julia Dondzilo) oraz Polski (Frajda Granda Bzik Kolekttacz), które w intrygujący sposób budują dialog pomiędzy tańcem a teatrem formy, grafiką i sensorycznymi instalacjami. Wyjątkowym wydarzeniem będzie pokaz Bajki na taśmach z muzyką na żywo, przygotowany przez zespół Diafilmy Live z Białorusi. A znane naszym widzom Wielkie Rzeczy wybrzmią w tym roku zarówno po polsku, jak i po ukraińsku w formie minispektaklu przygotowanego przez artystki i artystów z Ukrainy. Możecie też spodziewać się powrotu naszych słuchowisk w nowej odsłonie! 

Będziemy doświadczać świata wszystkimi zmysłami również podczas warsztatów. Zaprosimy Was do zabawy ze światłem i cieniem, wielkimi maszynami i malutkimi kroczkami. A na finał przygotowaliśmy pełen twórczej energii piknik. Nie zabraknie na nim warsztatów, inspirującej literatury oraz dobrej muzyki. Całość Festiwalu zamknie wyjątkowy koncert - POTUPAJMY! z piosenkami z wydanej przez nas płyty Potupajki i Dopoduszki, które w nowy sposób zinterpretują fantastyczne wokalistki związane z Poznaniem - Iwona Skv (Shyness!/Rebeka) i Joanna Bielawska (Shyness!/Asia i koty).

Festiwal Najmłodszych to czas zabawy, bliskości i twórczych poszukiwań. Będzie teatr, taniec, książki, muzyka i filmy! Nie może Was zabraknąć!!!

Festiwal odbędzie się od 1 do 3 lipca 2022 w Teatrze Animacji i przestrzeniach CK Zamek.

Sprzedaż biletów rozpoczyna się 20 czerwca 2022 roku.

Projekt Festiwal Najmłodszych 2022 finansowany jest przez Miasto Poznań.
Partnerami festiwalu są Small Size Network, Centrum Kultury Zamek, Kino Pałacowe, Wydawnictwo Frajda, Wydawnictwo Zakamarki.

Program wydarzeń.