Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcie aktorów grających w spektaklu.

Spektakl Teatru Emigrant - Żywot - spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

2022-05-15 ( niedziela )
18:00
Fundacja Barak Kultury, Al. Marcinkowskiego 21, Poznań

Fundacja Barak Kultury serdecznie zaprasza na spektakl Teatru Emigrant pt. Żywot.

Żywot - w językach słowiańskich oznacza brzuch, jako część ciała, natomiast pierwotnym znaczeniem tego słowa jest "życie".

Więc w spektaklu Żywot dotykamy tradycji, mitologii i rytuałów związanych z różnymi etapami życia kobiet, bo są one (my) prawdziwymi strażniczkami rodu i drzewa życia.

Stworzyłyśmy swoją opowieść o doznaniach towarzyszących kobietom na różnych etapach życia. Widz zobaczy na scenie nasze wersje rytuałów związanych z dorastaniem dziewczynki, porodem, szanowaniem przodków.

Naszą inspiracją są mity, eposy, rytuały i muzyka etniczna wschodnich Słowian. W spektaklu mówimy i śpiewamy w trzech słowiańskich językach - białoruskim, polskim i ukraińskim.

Naszą reakcją na wojnę w Ukrainie było wzmocnienie ukraińskiej strony opowieści. Teraz każda z nas jest Ukrainką i stoi z Ukrainą po stronie sprawiedliwości, pokoju, i życia. Więc 15 maja zagramy spektakl "Żywot" całkowicie po ukraińsku.

Występują:

Alena Varaksa, Oleksandra Saraieva, Anna Slatova, Liudmyla Yeremeichuk, Anastasiia Radkovska, Julia Kościuczyk, Nataliia Shapoval, Nataliia Akhtyrska, Olha Hryhorash, Vlada Rudenko, Oresta Skop.

Gościnnie wystąpią:

Nadiia Hrynko i Diana Vdovytsia

Wstęp: bezpłatny

Obowiązuje rezerwacja miejsc!

Chęć udziału można zgłaszać pisząc na email:

marta@barakkultury.pl

lub pod numerem telefonu:
519 836 436