Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Pies z frisbee w pysku.

Latające Psy 25 Poznań 2022

2022-05-14 ( sobota ) – 2022-05-15 ( niedziela )
09:00-18:00
Park Cytadela, Polana pod Dzwonem Pokoju, Poznań

Latające Psy zapraszają w weekend, 14-15 maja do niezwykłego Parku Cytadela w Poznaniu, by cieszyć się popisami uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach Dogfrisbee. Organizatorzy spodziewaja się silnej stawki psich sportowców z całej Polski oraz zagranicy. Wstęp na zawody jest wolny.

Latające Psy to seria zawodów dla miłośników Dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. W sezonie 2022 planujemy rozegranie czterech edycji - LP Poznań 25, LP Wrocław 26, LP Gdynia 27, LP Warszawa 28 a także - po raz pierwszy w Europie - i do tego w Polsce - Mistrzostwa Świata USDDN, które odbędą się we wrześniu w Poznaniu.

Sportowych emocji dostarczą konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów: Freestyle - pokazy Dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle'owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw. Na LP Poznań 25 zobaczycie Freestyle pod regulaminem UpDog, lvl. 1 (poczatkujący) oraz USDDN SuperOpen (zaawansowani) Super-Pro Toss & Fetch - celem konkurencji jest zebranie punktów za chwyty frisbee na średnim dystansie. Premiowane jest odległość, dokładność oraz chwyty frisbee podczas lotu psa. Do punktacji zalicza się pięć najlepszych prób każdej z rund. Zawodnicy występują dwukrotnie, punkty z obydwu rund są sumowane. ThrowNGo - aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów. Na LP Poznań 25 zobaczycie ThrowNGo pod regulaminem UpDog, lvl. 1 Na LP Poznań 25 zobaczycie ThrowNGo pod regulaminem UpDog, lvl. 1 Frizgility - konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund. Na LP Poznań 25 zobaczycie Frizgility pod regulaminem UpDog, lvl. 1 oraz 2 Time Warp - celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot'u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca. Na LP Poznań 25 zobaczycie Time Warp pod regulaminem UpDog, lvl. 1 oraz 2.

Wszystkie konkurencje na LP Poznań 25 - 2022: - Freestyle UpDog, lvl. 1 - SuperOpen USDDN (kwalifikacje na Mistrzostwa Świata USDDN) - Super Pro Toss&Fetch (kwalifikacje na MŚ USDDN) - ThrowNGo (UpDog) lvl. 1 - Frizgility (UpDog) lvl. 1 i 2 - TimeWarp (UpDog) lvl. 1 i 2 - FarOut (UpDog)

Sponsorami zawodów są: Elanco i dogfrisbee.pl Na terenie zawodów będzie działał sklep dogfrisbee.pl (10.00 - 18.00). Organizatorzy zapraszają również na bezpłatne porady lekarza weterynarii.

Plan czasowy zawodów 

Zobacz www.facebook.com/2062744553939771/posts/3115106732036876/?d=n