Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu fragment wystawy w Holu Wielkim.

Na granicach - wstawa fotografii Macieja Moskwy

18.01 – 20.02.2022

"Na granicach" to dokumentalny zapis sytuacji, w których znaleźli się ludzie uwięzieni między granicami geograficznymi, prawnymi i moralnymi.
Od lata 2021 roku do Polski przez Białoruś, przekraczając zieloną granicę, zaczęli docierać ludzie, zwabieni wcześniej przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Prezydent Białorusi postanowił użyć przeciwko Unii Europejskiej politycznego szantażu, wykorzystując do tego tych, którzy znaleźli się w życiowym potrzasku i zdecydowali się szukać nowego domu w Europie. Po raz pierwszy od dekad przed Polakami stanęli ludzie proszący o pomoc, ludzie spoza granic naszego kraju. We wrześniu 2021 roku w obszarze przygranicznym polskie władze wprowadziły stan wyjątkowy.
 Zdjęcia są autorstwa fotoreportera kolektywu "Testigo Documentary" Macieja Moskwy. Moskwa jest absolwentem Sopockich Szkół Fotografii. Zajmuje się fotoreportażem i długoterminowymi projektami fotograficznymi. Maciej Moskwa od 2011 roku wielokrotnie podróżował do Syrii, gdzie dokumentował skutki konfliktu i rewolucji antyrządowej.

Wstęp wolny.

opr.sw

Zobacz ckzamek.pl/