Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
zdjęcie szyjącej dziewczynki

Kreatywne szycie - ferie dla dzieci

2022-01-24 ( poniedziałek ) – 2022-01-28 ( piątek )
09:00-16:00
Wrocławska 21/11, 61-837 Poznań

Na warsztaty zapraszamy dzieci, które mają duszę artysty i chciałyby pogłębić swoje umiejętności! Zajęcia manualne to rozwój wyobraźni, rozwijanie pasji związanej z szyciem i projektowaniem, samodzielnym wykonywaniem projektów, ale przede wszystkim nauka cierpliwości i szacunku dla pracy ręcznej.

Będziemy tworzyć prostą sukienkę. Zaczniemy od projektu, następnie sukienkę wykroimy i uszyjemy. Nauczymy również jak ozdobić rzeczy przez przyozdobienie aplikacjami i innymi dodatkami.
Jeden dzień  rezerwujemy zapoznanie się z technikami rysunku. Zaczniemy od nauki jak rozrysować rękę, poznają proporcje ciała, nauczą się rysować sylwetkę i ubiór oraz poznają jak najefektowniej nanieść kolory.

Kurs dla dzieci w FORMIE to 5 kreatywnych dni, które pomogą rozbudzić wyobraźnię młodych artystów. Jest to czas w którym dzieci poprzez zabawę i naukę poznają wiele technik związanych z szyciem które pozwolą im potem samodzielnie tworzyć i kreować swoje nowe rzeczy i poczuć jak miło jest stworzyć i mieć coś oryginalnego jak i móc inne osoby obdarowywać samodzielnie wykonanymi prezentami.

Zobacz www.forma-szkola.pl