Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Fotografia Jakuba Wittchena. Dziewczynka leżąca na scenie.

Spektakl taneczny __off_line_on_line__ dla rodzin z dziećmi

2021-11-27 ( sobota )
11:00
Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10, Poznań

Dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat.  Spektakl Kolektywu Holobiont, będący elementem cyklu "Roztańczone rodziny", odbędzie się dwukrotnie 27 listopada 2021 roku - o  godzinie 11:00 i 15:00.

"__off_line_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, który uczestnicy wraz z performerami tworzą poprzez własny taniec. Powstałe wielkoformatowe prace będą ulegały transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi i opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką" - mówią o spektaklu kreatorzy wydarzenia.

Zachęcamy do przyjścia w stroju niekrępującym ruchów oraz takich, których nie szkoda pobrudzić - w spektaklu są używane pastele - można wziąć też ubrania na zmianę. W przestrzeń warsztatów wchodzimy bez butów.

Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych.

Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi.

  • choreografia: kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka)
  • kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska / Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska, Paweł Grala

Bilety w cenie 25 zł.

_

on_line__ fot._Jakub Wittchen