Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na zdjęciu Andrzej Sikorowski.

Andrzej Sikorowski - Jubileusz - koncert

2021-11-22 ( poniedziałek )
19:00
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Koncert przełożony z 23.11.2020 i 26.04.2021 na 22.11.2021 roku. Zmianie uległ także tytuł koncertu z "Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem" na "Andrzej Sikorowski - Jubileusz".

Zakupione bilety zachowują ważność lub mozna je zwrócić w punkcie zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

Urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem ("Pasjans na dwóch").

Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą "Dziennika Polskiego", "Przekroju" i "Hustlera". Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego "Kap. Kap, płyną łzy", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa" czy "Ale to już było" dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

Szerzej na stronie artysty.

Bilety - 99, 119 i 139 zł.

Bilety dostępne w: