Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Po lewej stronie stoją uśmiechnięci młody mężczyzna, kobieta i mała dziewczynka, są ubrani w koszulki z napisem "dyktanda.pl". Po prawej napisy informujące o dyktandzie.

Dyktando na Święto Niepodległości

2021-11-11 ( czwartek )
Online

Już w najbliższy czwartek, 11 listopada, odbędzie się największe w Polsce dyktando. Do wzięcia udziału zaproszony jest każdy, kto chciałby sprawdzić swoją znajomość ortografii, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Głównym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największej kwoty wsparcia dla potrzebujących.

W wypełnienie dyktanda dosłownie może zaangażować się każdy, bez względu na to, gdzie będzie spędzać ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w całości za pośrednictwem internetu! Wystarczy zgłosić swój udział na stronie wydarzenia:

http://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Organizator, czyli serwis Dyktanda.pl, zobowiązał się przekazać złotówkę za każdą osobę, która rozwiąże w dniu 11.11.2021 r. dyktando, przygotowane specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Z myślą o najmłodszych przygotowano różne kategorie wiekowe, dzięki czemu już pierwszoklasiści będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich stopniu trudności. To pozwala włączyć się w akcję całą rodziną!

Pieniądze przekazane przez organizatora, powiększone o dodatkowe, dobrowolne wpłaty, wspomogą cel społeczny lub charytatywny, który zbierze największą liczbę głosów od uczestników wydarzenia.

Jak zaangażować się w akcję?

1. Już teraz odwiedź stronę Dyktanda.pl i kliknij "Zapisz się do konkursu".
2. 11.11.2021 r. ponownie wejdź na stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości o odpowiedniej godzinie, wskazanej dla Twojej grupy wiekowej.
3. W dniach 16-21 listopada na Dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Oddaj swój głos na jeden z nich!

Każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących! Pokażmy, że razem możemy więcej!

Zobacz dyktanda.pl