Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Charlotte Link na zdjęciu.

Oto finał sagi rodzinnej Charlotte Link. Na tle ważnych wydarzeń historycznych rozgrywały się losy kobiet z rodziny Dombergów, które walczyły o swoją pozycję w świecie, uczyły się nawzajem od siebie, czasem sobą pogardzały. Dokąd je to doprowadziło? Pisarka Charlotte Link, autorka książki "Niespokojne Niebo. Tom 3" (Wydawnictwo Znak Horyzont), będzie gościem spotkania autorskiego, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Niemcy, lata 70. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale nadal jest twardą kobietą biznesu, zarządczynią majątku i głową rodziny. Jej relacje z córkami pozostawiają jednak wiele do życzenia, szczególnie z Belle, która cierpi z powodu nieszczęśliwego małżeństwa i coraz bardziej zatraca się w nałogu.

Nadzieją Felicji pozostaje córka Belle, Alexandra. Ta młoda, uparta, niezależna kobieta odziedziczyła po babce zdrowy rozsądek i umiejętność pragmatycznego działania. Jednak wyzwanie, przed którym zostanie postawiona, może okazać się dla niej zbyt trudne. Co gorsza, Felicja nie potrafi uwolnić się od przeszłości pod postacią Maksyma Marakowa.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com