Kultura w Poznaniu

Kalendarium

David Vann na zdjęciu.

David Vann - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-01-19 ( wtorek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Empik zaprasza na rozmowę z Davidem Vannem, którą poprowadzi Natalia Szostak (Gazeta Wyborcza). Tłumaczem konsekutywnym będzie Taida Meredith. 

Ani zimna Alaska, ani gorąca Kalifornia nie stanowią już bezpiecznej przystani dla Jima... David Vann powraca z zabójczo szczerą opowieścią o poczuciu głębokiej beznadziei, niszczącym niepokoju oraz trudnych relacjach rodzinnych i ciągłym poszukiwaniu bliskości. Jaki bilans emocjonalny przyniesie czytelnikowi konfrontacja swojego Ja z metaforycznym Halibutem?

"Halibut na Księżycu" to swego rodzaju odpowiedź Davida Vanna na samobójczą śmierć ojca i napisaną dziesięć lat wcześniej "Legendę o samobójstwie". Czytelnicy zagłębiają się w ponury świat głównego bohatera ze świadomością, że autor zawarł w przeżyciach książkowego Davida, syna Jima, swoje własne doświadczenia. Historia ta staje się jeszcze bardziej mroczna i poruszająca, gdy odbiorca zda sobie sprawę, że w istocie zna jej prawdziwe zakończenie.

Pogrążony w depresji Jim przyjeżdża do Kalifornii z Alaski. Próbuje podsumować swoje dotychczasowe życie i ułożyć je na nowo. Szuka lepszego kontaktu z dziećmi, stara się dojść do porozumienia z bratem i ważnymi dla siebie kobietami. Chciałby się odrodzić, pożegnać ze swoimi demonami z przeszłości. Czy uda mu się uratować samego siebie?

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com