Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo z napisem "Teatr Muzyczny w Poznaniu".

FestFERIE w Teatrze Muzycznym

2021-01-09 ( sobota ) – 2021-01-17 ( niedziela )
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań

Teatr Muzyczny w Poznaniu w ramach projektu pt. "FestFERIE" przygotował specjalne propozycje na ferie zimowe dla dzieci i rodziców w wersji online.

Będzie je można oglądać na kanale YouTube Teatru w dniach 9-10 oraz 16-17 stycznia. Przygotowane zostały następujące propozycje:

 1. KONCERT "Śpiewanki WIELKOPOLSKIE" - rejestracja koncertu, który odbył się 22 czerwca na Ostrowie Tumskim podczas wydarzeń upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 1050-lecie Archidiecezji Poznańskiej. Repertuar składa się z piosenek i pieśni znanych z okresu Powstania Wielkopolskiego.
  Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: sobota 9 stycznia.
 2. CZESIO I WIESIO - autorski program Wiesława Paprzyckiego, solisty Teatru Muzycznego w Poznaniu, który jest również brzuchomówcą. Wraz ze swoją lalką czyta najpiękniejsze bajki i wiersze wybrane spośród klasyki polskiej literatury dla dzieci.
  Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 10 stycznia.
 3. JAŚ I MAŁGOSIA - jedna z czterech "Bajek Samograjek" Jana Brzechwy w reżyserii Łukasza Brzezińskiego, która została nagrana w ciągu jednego dnia na scenie i widowni Teatru Muzycznego, bez scenografii i charakteryzacji. Aktorzy wykorzystali kostiumy znajdujące się w magazynie Teatru lub prywatne rzeczy. Wszystko po to, aby pokazać "zwykłego bohatera", który nie będzie odwzorowaniem oryginalnej postaci znanej z kart książki.
  Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 10 stycznia.
 4. KONCERT DLA RODZIN - piosenki z bajek pochodzących z repertuaru Teatru Muzycznego w wykonaniu solistów.
  Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: sobota 16 stycznia.
 5. SALON POEZJI - wyjątkowa odsłona Salonu Poezji, na żywo w wersji online, prosto z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Odbędzie się ona w ramach XXIV Dnia Judaizmu. Do udziału została zaproszona znakomita aktorka teatralna i filmowa Antonina Choroszy, która od 1991 roku związana jest z Teatrem Nowym w Poznaniu. W programie zatytułowanym "Poezja pełna gorącego tu i teraz" znalazły się wiersze Agi Mishol, Laureatki Międzynarodowej Nagrody Poetyckiej im. Zbigniewa Herberta z 2019 roku. Program muzyczny przygotuje Marcin Baranowski, wiolonczelista orkiestry Teatru Muzycznego.
  Bilety w cenie 6 zł można kupować na stronie live.bilety24.pl.
 6. JAŚ LIS - bajka w odcinkach autorstwa Maliny Prześlugi-Delimaty czytana przez Radosława Elisa, aktora Teatru Muzycznego w Poznaniu.
  Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 17 stycznia.
 7. KSIĘGA DŻUNGLI - zapis spektaklu w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Historia chłopca zwanego "Żabą", który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem, zwierzęcej społeczności. Powieść Rudyarda Kiplinga zaliczana jest do klasyki literatury i została ujęta w poczet obowiązujących lektur szkolnych. Uwspółcześniona adaptacja potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się świata dziecięcego ze światem "dorosłych". Wśród wielu barwnych postaci najmłodsi widzowie mogą zobaczyć: czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa, szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana.
  Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 17 stycznia.

Akcji pt. "FestFERIE" towarzyszyć będzie projekt edukacyjny skierowany do różnych grup wiekowych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz na FB i Instagramie Teatru.