Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na ilustracji przedstawiono na białym tle różnokolorowe, uproszczone, przedstawienia uszu, nosa i dłoni. W lewej, górnej części jest napis: SZTUKA W CIEMNO, zaś po prawej stronie umieszczono symbole oznaczające, że wydarzenie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu

Dyskusja online wokół projektu "Sztuka w ciemno"

2020-11-25 ( środa )
18:00
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

W zalewie materiałów, które pojawiają się w sieci wciąż brakuje nam uważności na osoby doświadczające niepełnosprawności sensorycznych. Jaka jest przyjemność z wędrówki po wirtualnych korytarzach galerii sztuki, dla osoby z dysfunkcją wzroku? A może powinniśmy próbować innych kanałów i pomysłów w docieraniu do osób niewidzących? Tak powstał projekt "Sztuka w ciemno. Cykl zdalnych warsztatów sensualnych" (www.sztukawciemno.pl) realizowany w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w dyskusji z udziałem osób zaangażowanych w powstawanie "Sztuki w ciemno": Bartka Lisa, Magdaleny Popławskiej i Magdaleny Skowrońskiej, a także Roberta Więckowskiego z Fundacji "Kultura bez Barier". Prowadzenie: Agnieszka Maciejewska.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy przez Karolinę Bocian.

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz sztukawciemno.pl/