Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Marcin Wrona na zdjęciu.

Marcin Wrona - spotkanie z cyklu #premieraonline

2020-11-13 ( piątek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Marcin Wrona, amerykański korespondent telewizji TVN, mieszka w Stanach Zjednoczonych od 2006 roku. Cała jego rodzina uwielbia podróżować - kiedy tylko mogą, wsiadają do samochodu lub samolotu i odwiedzają kolejne zakątki tego wielkiego, pięknego i momentami wciąż dzikiego kraju. Wynikiem tych podróży jest książka "Wroną po Stanach" (Wydawnictwo Editio), o której autor opowie czytelnikom podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Książka ma swoje ograniczenia. Nie pomieści całej Ameryki. Trzeba dokonać rozsądnego wyboru. Marcin Wrona za kryterium przyjął odpowiedź na pytanie, gdzie jego rodzina chciałaby zamieszkać. W ten sposób powstała opowieść o stanach i rejonach USA, które wszyscy troje - Marcin, Maja i Jaś - uznali zgodnie za warte przybliżenia czytelnikom. Od Nowego Jorku po Hawaje. Od Florydy po Kalifornię. Oto Ameryka z perspektywy polskiego korespondenta i jego dzieci. Ameryka przyrodnicza, gospodarcza, polityczna. Ze swoimi zaletami i problemami. A także Ameryka polska, bo na kartach tej książki często pojawiają się Polacy lub przedstawiciele Polonii, którym Marcin Wrona oddaje głos.

W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Zobacz news.empik.com