Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Sami Tamimi, Tara Wigley na zdjęciu

Sami Tamimi, Tara Wigley - spotkanie z cyklu #premieraonline

2020-11-12 ( czwartek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline, tym razem gośćmi będą Sami Tamimi i Tara Wigley - autorzy książki "Palestyna. Książka kucharska" (Wydawnictwo Filo). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Ta książka to list miłosny do Palestyny, w którym z zachwytem opisano jej kuchnię, produkty, historię, przyszłość i ludzi - tworząc barwny kalejdoskop ponad 110 przepisów i opowieści współautorów "Jerozolimy" i "Ottolenghi PROSTO". Sami i Tara zapraszają cię w podróż po Betlejem, Wschodniej Jerozolimie, Nablusie, Hajfie, Akce, Nazarecie, Galilei i Zachodnim Brzegu. Każdy region to odrębna, jedyna w swoim rodzaju kulinarna opowieść. Prawdziwa uczta dla zmysłów. Oto doskonała mieszanka potraw tradycyjnych i współczesnych. Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie, przystosowane do dzisiejszych kuchennych realiów, a także zupełnie nowe, będące owocem spotkań autorów z rolnikami i producentami żywności w całej Palestynie.

Zastaw swój stół przepysznym jedzeniem - od kolorowych sałatek, smakowitych zup i zdrowych kasz, przez wyborne pieczywo i łatwe potrawy jednogarnkowe, aż po rozkosznie pachnące łakocie. Znajdziesz tu proste w przygotowaniu dania na biesiadę w większym gronie oraz smaczne codzienne posiłki. Niesamowite potrawy inspirowane kuchnią palestyńską, które z radością przyrządzisz, zjesz, pokochasz i na stałe włączysz do swojego repertuaru.

Zobacz www.facebook.com/events/361639875071143